ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Запорізькі нацменшини відреагували на погроми в Лощинівці: винен злочинець, а не народ

У Запоріжжі обговорили події у Лощинівці й життя та діяльність місцевих ромів
Depo.
6 вересня 2016 09:58
ФОТО: depo.ua
Запорізькі нацменшини відреагували на погроми в Лощинівці: винен злочинець, а не народ
У Запоріжжі обговорили події у Лощинівці й життя та діяльність місцевих ромів

Представники запорізьких національних земляцтв висловили своє ставлення до подій в одеській Лощинівці, де триває протистояння між місцевими жителями та ромами. Про це йшлося на прес-конференції , в якій взяли участь представники національних товариств, зокрема керівник ромського національно-культурного товариства Олексій Падченко, передає портал Depo.Запоріжжя з посиланням на сторінку голову Асоціації національних меншин Науфаля Хамдані у “Фейсбуці”.

Виступаючі підкреслили, що злочин скоїв злочинець і неможливо злочин однієї людини ідентифікувати з усім народом. До того ж ще з радянських часів у суспільстві вкоренилося багато стереотипів стосовно окремих національностей і завдяки цьому здійснювалось маніпулювання суспільною думкою. На прес-конференції також йшла мова про "Стратегію захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року", та про життя та діяльність ромів Запоріжжя.

Нагадаємо, 27 серпня, вранці в селі Лощинівка, Ізмаїльського району Одещини, в лісосмузі було виявлено труп дев'ятирічної дівчинки з ознаками насильницької смерті. Підозрюваний не визнав своєї провини.

Після того, як місцеві жителі дізналися, що чоловік за національністю є ромом, відразу після його затримання в селі спалахнули масові заворушення. Натовп з більше ніж трьох сотень людей почав громити будинки сусідів чоловіка, які, втім, завчасно покинули Лощинівку. Погромники зупинилися тільки після втручання місцевої влади та поліції.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя