ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Запорізькі козачата відвідали столицю гетьманів

“Молода Січ” повернулася з походу Трахтемирівським півостровом, де таборувала у колишній столиці гетьманів
Depo.
26 серпня 2016 10:06
ФОТО: depo.ua
Запорізькі козачата відвідали столицю гетьманів
“Молода Січ” повернулася з походу Трахтемирівським півостровом, де таборувала у колишній столиці гетьманів

Запорізька обласна громадська дитяча та молодіжна козацька організація “Молода Січ” вчора, 25 серпня, повернулася з тижневого походу легендарним Трахтемирівським півостровом, що на Черкащині, де таборувала у колишній столиці гетьманів. Про це порталу Depo.Запоріжжя розповів керівник “Молодої Січі”, кошовий отаман Анатолій Шеремет.

“Молода Січ” повернулася з походу Трахтемирівським півостровом, де таборувала у колишній столиці гетьманів  - фото 1

“Молода Січ” повернулася з походу Трахтемирівським півостровом, де таборувала у колишній столиці гетьманів  - фото 2

“Молода Січ” повернулася з походу Трахтемирівським півостровом, де таборувала у колишній столиці гетьманів  - фото 3

“Молода Січ” повернулася з походу Трахтемирівським півостровом, де таборувала у колишній столиці гетьманів  - фото 4

“Цього літа це у нас уже третій похід. У липні, п’ятий рік поспіль, “Молода Січ” таборувала у селі Перун, що у Вільнянському районі Запорізької області. Потім, також традиційно, у Капулівці, поблизу Могили славного кошового отамана Івана Сірка, де взяли участь у семінарі з гри “Джура”. І ось, на завершення літа – Трахтемирів. Зі мною було п’ятеро вихованців “Молодої Січі”. Розпочали похід з Букрина. Посприяв київський отаман дитячо-юнацького товариства “Січ” Борис Скребцов, завдяки якому таборували у Трахтемирові. Разом з тамтешніми вихованцями ходили на байдарках. На півострові відвідали Монастирок, Скіфський стан, Марків шпиталь, села Луковиця та Григорівку. А на завершення, дорогою додому, на День Незалежності, навіть побували у Києві”, - каже Анатолій Шеремет.

На відміну від попередніх таборувань у Перуні та Капулівці, нинішній був не таким чисельним через фінансові можливості батьків вихованців. Втім, за словами керівника “Молодої Січі”, Трахтемирівський похід виявився вдалим - море вражень, діти задоволені, що мали змогу на власні очі побачити місця козацької слави. “Ми вдячні отаману Борису Скребцову, його старшинам та інструкторам за виховну програму, а також, що показали нам Трахтемирівський півострів і розтлумачили поняття – Букринський плацдарм, де слава дідів передається нащадкам”, - каже Анатолій Шеремет. Адже тут, у Трахтемирові – нині селі, а колись місті, столиці гетьманів, з шістнадцятого по вісімнадцяте століття працював козацький уряд, обирали гетьманів, приймали іноземних послів і майстрували козацькі флотилії, звідси січовики виходили у далекі походи. Трахтемирів – одне з історичних та легендарних місць, де мріє побувати кожен патріот України.

“Молода Січ” повернулася з походу Трахтемирівським півостровом, де таборувала у колишній столиці гетьманів  - фото 5

“Молода Січ” повернулася з походу Трахтемирівським півостровом, де таборувала у колишній столиці гетьманів  - фото 6

“Молода Січ” повернулася з походу Трахтемирівським півостровом, де таборувала у колишній столиці гетьманів  - фото 7

Нагадаємо, запорізька “Молода Січ” налічує майже дві тисячі вихованців, як хлопців, так і дівчат. Впродовж шкільного навчального року козачата проводять навчання у своїх районах (куренях), влітку, всім кошом ходять у походи, таборують на узбережжі Дніпра, де самі собі забезпечують побут, готують їсти, миють посуд тощо, а також опановують козацьке бойове мистецтво.

Фото зі сторінки “Фейсбук” ДЮТ “Січ”.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя