ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Запорізькі кораблі відвезуть у Київ

Зараз ведуться переговори про можливість експонувати один з кораблів колекції підводної археології в київському музейному комплексі "Мистецький Арсенал"
Depo.
12 червня 2015 17:10
ФОТО: depo.ua

Про це порталу Запоріжжя.depo.ua повідомив генеральний директор Національного заповідника "Хортиця" Максим Остапенко.

"Ці експонати стануть чудовою прикрасою для нашого музею, і можливо, вони будуть експонуватися в інших музеях. Зараз йдуть переговори про те, щоб експонувати один з кораблів нашої колекції в Мистецькому арсеналі. Зараз шукаємо механізм, як реалізувати проект з презентації хортицьких підводних знахідок, які пройшли етапи дослідження, консервації та реставрації в інших музеях. У майбутньому, ми сподіваємося створити власний музей (підводних знахідок)", - зазначив Максим Остапенко.

За словами директора заповідника, в минулому році вдалося вперше запустити серйозну виставкову діяльність заповідника за межами Хортиці. Так, унікальний меч епохи Святослава був презентований у Києві, в Харкові, у Львові та в Галичі. У заповіднику відзначають, що хотілося б побачити його і в Херсоні, так як там знаходиться національний природний парк "Білобережжя Святослава".

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, Національний заповідник "Хортиця" отримав посольський грант США у розмірі 70 тис. доларів на реставрацію двох кораблів з колекції стародавніх судів.

Більше новин про життя Запоріжжя читайте на zp.depo.ua