Запорізькі дослідники оголосили про початок нової кампанії з порятунку скарбів Мамай-гори

Майже третину мільйона гривень хочуть залучити на цьогорічну археологічну експедицію дослідники запорізької Мамай-гори

Про початок збору коштів було оголошено на сторінці Мамай-гори у Facebook у понеділок, 11 лютого, передає Depo.Запоріжжя.

Для дослідження Мамай-гори цьогоріч хочуть залучити 300 тисяч гривень. Станом на початок лютого зібрали 48 тисяч. Гроші потрібні насамперед на оренду бульдозера, адже завдяки залученню великої техніки розкопки на горі пришвидшуються у десятки разів. Час між тим не чекає, адже води Каховського водосховища руйнують унікальну пам'ятку.

"Наша ціль-максимум - залучити 300 тис. грн на потреби експедиції. Ми будемо вдячні вам за будь-який комфортний фінансовий внесок на цю добру справу", - повідомили дослідники.

Детальну інформацію про те, як долучитися до фінансування досліджень, можна отримати на сторінці Мамай-гори.

Нагадаємо, проект із залучення коштів громадськості для археологічних досліджень на Мамай-горі розпочався торік і став наймасштабнішим подібним на пострадянському просторі.Також нагадаємо, Мамай-гора, що розташована на території сучасної Запорізької області, є величезним комплексом поховань різних племен та народів, що проходили тутешнім степом, - від доби неоліту до пізнього середньовіччя. Нині досліджено лише 25% гори. Археологи поспішають, адже гору руйнують води Каховського водосховища.

Фото: зі сторінки Мамай-гори у Facebook.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя