ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Запорізькі депутати займуться вівцями

Розвиток вівчарства підтримає село і забезпечить населення якісною дієтичної продукцією
Depo.
29 травня 2015 11:14
ФОТО: depo.ua

Депутати обласної ради під час сорок третього сесії затвердили Програму розвитку галузі вівчарства в сільськогосподарських підприємствах Запорізької області на 2015-2019 роки, розроблену Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації. Про це порталу Запоріжжя.depo.ua повідомили у прес-службі ОДА.

Метою програми є збереження та нарощування чисельності поголів'я овець, поліпшення їх генетичної якості і підвищення продуктивності, збільшення обсягів виробництва продукції вівчарства в регіоні.

Було відзначено, що вівчарство є найменш енерговитратній галуззю, при цьому поставляє різноманітну продукцію: ягнятину, баранину, молоко, а також шерсть і шкіру.

Поголів'я овець в області за останні 20 років скоротилося з 522,8 до 57,7 тис. голів, тобто в 9 разів, причому 78% з них сьогодні містяться в господарствах населення. У сільгосппідприємствах області поголів'я овець скоротилося з 198,2 до 12,7 тис. голів або в 15 разів.

Реалізація програми розвитку галузі дозволить запобігти остаточне знищення вівчарства та забезпечити відновлення галузі. На її виконання залучаються кошти загального фонду обласного бюджету в сумі 2000,0 тис. грн., які будуть спрямовані на дотації сільгосппідприємствам понесених витрат на зберігання і приріст поголів'я вівцематок і ярок старше одного року, які станом на 1 січня минулого року і на 1 січня поточного року утримували не менше 30 голів таких вівцематок і ярок.