ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Запорізькі депутати попросять Кабмін не знищувати малий та середній бізнес

Депутати Запорізької міської ради вважають, що запропонований державою механізм соціального захисту населення шляхом призначення субсидій має суттєві недоліки
Depo.
20 квітня 2015 12:56
ФОТО: depo.ua

Запорізькі обранці вважають, що дії Кабміну змусять місцевих підприємців піти "в тінь", повідомляє Запоріжжя.depo.ua.

Для того аби уникнути такого страшного сценарію у Запоріжжі напрацювали кілька змін та власну формулу. Про це йдеться у "Зверненні депутатів Запорізької міської ради до Кабінету Міністрів України щодо змін у порядку визначення доходу суб'єкта підприємницької діяльності, що обрав спрощену систему оподаткування, для цілей призначення субсиді".

Депутати кажуть, якщо не внести зміни до системи оподаткування на нарахування субсидій, підприємці підуть "в тінь".

Зокрема у документі вказується, що для обчислення субсидії за сукупний дохід суб'єкта підприємницької діяльності приймається валовий дохід. Але, зауважуть депутати, він не є прибутком, що повністю належить суб'єкту підприємницької діяльності, оскільки підприємець сплачує з нього придбані товари, сировину, зарплатню і так далі. Відповідно, значна кількість приватних підприємців буде позбавлена можливості призначення субсидії, а ті, хто обрав спрощену систему оподаткування, із рушійної сили розвитку економіки країни фактично перетворяться в найбільш соціально незахищені верстви населення. А значить, "спорщенці" підуть "в тінь" або припинять свою підприємницьку діяльність.

У зв'язку з цим запорізькі депутати пропонують змінити механізм визначення доходу підприємців для призначення субсидії шляхом зворотнього розрахунку на основі сплачених ним сум єдиного податку. І навіть розробили власну формулу, яку і радять затвердити урядовцям.

Звернення має бути прийняте депутатами під час чергової сесії після травневих свят.