ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Запоріжцям, які не мають газових лічильників, "заднім числом" нарахують борг за 9 місяців

Учасники прес-конференції в Запоріжжі посперечалися з приводу "раптового" газового боргу
Depo.
23 березня 2016 09:13
ФОТО: depo.ua

Борги, нараховані населенню "заднім числом" за попередні 9 місяців, стали темою прес-конференції, що відбулася вчора, 22 березня, повідомляє кореспондент порталу Depo.Запоріжжя.   

Про деталі нововведення розповіла представниця ТОВ "Запоріжгаз збут" Ольга Приходько. Вона нагадала, що норми споживання газу для населення без лічильників значно зросли. Наприклад, для приміщень з газовою плитою та централізованим гарячим водопостачанням суми в платіжках будуть нараховуватися виходячи з норми 6 кубометрів на людину замість трьох. Це пов'язано з рішенням Вищого адміністративного суду України, який скасував постанову Кабміну про зниження відповідних норм.  

Але найбільш спірним у даному питанні є той момент, що тепер за "старою-новою" вищою нормою перерахують сплату за газ, який було спожито протягом попередніх дев'яти місяців. Тобто всі, хто добросовісно та вчасно платив за блакитне паливо, автоматично стануть боржниками.

Запорізькі чиновники та депутати посперечалися з приводу "раптового" газового боргу

За словами Ольги Приходько, компанія пішла назустріч платникам та реструктуризувала цей борг - його можна сплачувати не одразу, а протягом наступних дев'яти місяців частинами. Протягом цього часу до боржників не буде застосовано жодних санкцій.

Іншим за тональністю вийшов виступ наступного спікера - депутата міськради, члена комісії з питань життєзабезпечення міста Костянтина Нагіх. Він порадив запоріжцям не сплачувати 9-місячний борг та проанонсував створення робочої групи, яка шукатиме вихід із ситуації. За оцінкою депутата, не мають лічильників (та, відповідно, отримають борг) близько 40% запорізьких родин. Приблизний розмір цього боргу на його думку - 500-1500 гривень.

Поступово Нагіх перейшов на більш загальні теми, пов'язані з падінням рівня життя людей ("рекламуючи" при цьому "Опозиційний блок", до якого сам належить), і керівниця прес-центру була змушена його перервати.

Запорізькі чиновники та депутати посперечалися з приводу "раптового" газового боргу

Слово знов узяла Приходько, вступивши у суперечку з депутатом. Заклики Нагіх не сплачувати борг вона назвала "неправомірними", а названу приблизну 9-місячну суму - завищеною.

Також на прес-конференції виступили двоє юристів. Перший, Іван Черкашин, звернув увагу на те, що суд скасував постанову Кабміну на формальних підставах, знайшовши процедурні порушення у оформленні урядового рішення. Про те, наскільки ті чи інші "газові" норми відповідають реальному споживанню, мови не йшлося, тому тема не є остаточно закритою. Другий фахівець із права, Олег Бурдак, пояснив, що рішення ВАСУ співпало з інтересами власників газових лічильників, яких в Україні більшість.

Отже, однозначної відповіді на питання "чи виплачувати дев'ятимісячний газовий борг?" мешканці міста так і не почули.

   

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя