ЛЧ 2018
Євробачення
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Запорізькі бюджети отримали 26 млн грн від оподаткування нерухомості

За п'ять місяців бюджети громад Запорізької області поповнились на 25,9 млн грн податку на нерухоме майно

Depo.
20 червня 2017 15:21
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє прес-служба ГУ ДФС України в Запорізькій області, передає портал Depo.Запоріжжя.

Вказана сума на 9,5 мільйона більше, ніж торік, та на 9,1 мільйона – від прогнозованої суми на поточний рік.

Майже 97% із загальних надходжень спрямували платники-юридичні особи, яких на сьогодні в регіоні близько чотирьох тисяч.

Найбільші суми надійшли у Запоріжжі – 11,8 мільйона, у Мелітопольському районі - 3,5 мільйона, у Бердянському районі – понад 2 мільйони, Якимівському – 1,9 мільйона, Запорізькому – 1,2 мільйона та Вільнянському районах – 1 мільйон.

Щодо мешканців Запорізької області, то, як повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, у цьому році вони платитимуть податок на нерухомість за 2016 рік. При цьому оподатковується як житлова, так й нежитлова нерухомість, у тому числі її частини.

На кожній окремій території місцеві ради встановлюють різні ставки та пільги з податку. Водночас, ставка не може перевищувати 3% від розміру мінімальної заробітної плати. Минулого року – це 41 гривня 34 копійки за один квадратний метр. Податок сплачується лише за ту площу, яка перевищує пільгову.

"Якщо громадянин володіє нерухомістю або різними об'єктами, загальна площа яких перевищує пільгову, йому необхідно отримати податкове повідомлення-рішення. Цей документ про сплату податку надсилається фіскальною службою до 1 липня. До цього часу людина може звернутися до податкової інспекції того району, де перебуває нерухомість, та звірити усі дані", – зазначила Юліана Козаченко.

Додатково оподатковуються квартири площею понад 300 квадратних метрів та будинки, які більші за 500 квадратних метрів. У такому випадку застосовується підвищена ставка податку – 25 тисяч гривень.

Нагадаємо, як раніше писав портал Depo.Запоріжжя, запорізька митниця зібрала майже 2,5 мільярда гривень платежів.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя