Запорізькі археологи розкопали кількасотрічний половецький "капелюшок" (ФОТО)

Унікальний артефакт знайшли дослідники запорізької Мамай-гори у похованні половецького періоду

Про це дослідники повідомили на сторінці Мамай-гори у Facebook, передає Depo.Запоріжжя.

У поховальному комплексі, який спеціалісти віднесли до умовного половецького періоду, знайдено так звану бокку – специфічний головний убір знатних жінок.

Бокка зазвичай складається з трьох частин: циліндричної основи, верхів'я і прикріпленої до неї палички, прутика, пір'ячка. Доповненням до бокки був власне капелюшок, що фіксував її на голові. Такі головні убори добре відомі в золотоординській археології.

Знайдена запорізькими археологами бокка берестяна, при цьому дуже добре збережена.

До сьогодні на всій території України було знайдено лишень п'ять подібних артефактів. Усі - на Лівобережжі: Полтавщині, Дніпровщині, Запоріжжі. Причому дві запорізькі знахідки зроблені саме на Мамай-горі. Тож цьогорічна бокка стала третьою.

"Сподіваємося, що дана знахідка допоможе історикам, що спеціалізуються на середньовіччі, у відтворені подій, що відбувалися тоді на наших землях", - зазначили дослідники.

Нагадаємо, раніше на Мамай-горі знайшли поховання сарматки-"модниці". Також нагадаємо, Мамай-гора, що розташована на території сучасної Запорізької області, є величезним комплексом поховань різних племен та народів, що проходили тутешнім степом, - від доби неоліту до пізнього середньовіччя. Нині досліджено лише 25% гори. Археологи поспішають, адже гору руйнують води Каховського водосховища. За допомогою у фінансуванні дослідники звернулися до усіх небайдужих, люди відгукнулися. Тепер тут реалізується унікальний, наймасштабніший для пострадянського простору проект із залучення коштів людей для археологічних досліджень.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя