Запорізька поліція перевіряє заснований сепаратистом "Фонд сприяння обороні"

Ленінське відділення поліції вивчає діяльність ОБФ "Фонд сприяння оборони Запорізької області"
Depo.
18 лютого 2016 11:06
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в ухвалі Ленінського районного суду Запоріжжя, передає портал Depo.Запоріжжя з посиланням на Наші гроші.Запоріжжя.

Ухвалою суду слідчим надано дозвіл на доступ до банківського рахунку фонду.

Перевірка відбувається в рамках кримінального провадження, порушеного за ч.2 ст.364 КК – зловживання владою, що спричинило тяжкі наслідки.

Згідно фабули провадження, з листопада 2014 року по теперішній час посадові особи Запорізької обласної адміністрації спільно з іншими особами, зловживаючи службовим становищем скоїли незаконні дії, пов’язані з перерахуванням грошових коштів, які надійшли з рахунків запорізьких підприємств з метою забезпечення українських військових в зоні АТО, чим спричинили тяжкі наслідки.

Відповідно до інформації слідства, на рахунки фонду поступала допомога від АТ “Мотор Січ”, ВАТ “Запоріжсталь”, ПАО “ЗАЗ” та інших підприємств на загальну суму понад 1,6 млн. гривень, більша частина із яких була використана не за призначенням.

Крім того, під час публічного звіту ОБФ “Фонд сприяння обороні Запорізької області” отримана інформація, що приблизно 250 тис. гривень перераховані на рахунок фонду комунальним підприємством “Запорізьке міське інвестиційне агентство”, незважаючи на те, що законодавством не передбачено фінансування фондів та інших об’єктів, які не мають відношення до інфраструктури міста.

Фонд створений при Раді оборони Запорізької області, до складу якої входять голова ОДА, начальник обласної поліції, керівник СБУ та низка інших високопосадовців.

Керівником фонду є Катерина Акула, яка з 2011-го року очолює Громадську раду при виконавчому комітеті Запорізької міської ради. Одним з співзасновників Фонду є Павло Молчадський, який поділяє сепаратистські погляди. Разом з третім співзасновником Ларисою Щербань, Акула та Молчадський входять до складу Громадської ради при місцевій Екологічній інспекції.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя