ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Запорізька область залишиться без Куйбишевого

До 21 листопада місцеві громади оберуть нові імена або повернуть історичні назви 22 містам і 44 селищам міського типу
Depo.
5 червня 2015 16:14
ФОТО: depo.ua
Запорізька область залишиться без Куйбишевого
Запорізька область залишиться без Куйбишевого

Символічно, що таке рішення про позбавлення від тоталітарної спадщини має бути прийнято до Дня Свободи та Гідності. Про це порталу Запоріжжя. depo.ua повідомили у пресс-службі Українського інституту національної пам'яті.

Перейменовувати населені пункти будуть для того, аби виконати закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки". Найбільше таких міст та селищ міського типу - у Луганській та Донецькій областях - 17 та 20 відповідно. У Криму потрібно перейменувати 9 смт. На Дніпропетровщині - 6 міст та містечок, разом із обласним центром. Так само потрібно перейменувати Кіровоград та ще 2 містечка в області. 4 - на Одещині, 2 - у Херсонській та по одному в Запорізькій, Житомирській, Харківській та Чернігівській, Полтавській областях.

Під люстрацію усього комуністичного у Запорізькій області потрапляє Куйбишево. Нагадаємо, Валеріан Куйбишев - революціонер, радянський політичний діяч.

У інституті національної пам'яті кажуть - на перейменування об'єктів топоніміки у громад - 6 місяців.

"Ще 3 місяці на пропозиції органів місцевого самоврядування Верховна Рада України затверджуватиме нові назви міст, селищ та сіл. Юридичні особи повинні змінити свої назви впродовж місяця - до 21 червня, ЗМІ - до 21 серпня. Знаки для товарів і послуг, які містять обмеження згідно закону, мають бути змінені до 21 листопада. Винятки для перейменування становлять назви, пов'язані із видатними радянськими діячами української науки та культури, а також із рухом опору та вигнанням нацистських окупантів з території України, - говорять у прес-службі інституту.

Отже, щоб визначитися із новою назвою місцеві громади мають півроку - до 21 листопада. Впродовж 3 місяців Верховна Рада України прийме рішення про перейменування. Також впродовж півроку будуть змінені назви вулиць, площ, географічних об'єктів. Рішення приймає відповідний орган місцевого самоврядування.

До назв, які слід перейменовувати належать ті, у яких використані імена (псевдоніми) осіб, які обіймали керівні посади у комуністичній партії (від секретаря райкому і вище), вищих органах влади та управління СРСР, УРСР, інших союзних або автономних республік, працівників органів держбезпеки.

Також підлягають зміні найменування, у яких використано назви СРСР, УРСР, інших союзних або автономних республік та похідні від них. Назви які пов'язані з діяльністю Комуністичної партії (включаючи партійні з'їзди), річницею Жовтневого перевороту, встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України.