Запорізька область йде у новий рік без бюджету

Запорізька обласна рада на другому пленарному засіданні не змогла ухвалити ані програму соціально-економічного розвитку області, ані бюджет на наступний рік

Повідомляє кореспондент порталу Depo.Запоріжжя.

Запорізька область йде у новий рік без бюджету, його проект на другому пленарному засіданні сесії, що відбувалося сьогодні, 22 грудня, навіть не ставився на голосування. Тепер бюджет розглядатимуть 26 січня - до цього дня голова облради Григорій Самардак оголосив перерву в роботі сесії.

Пленарне засідання відбувалося за дуже низької явки депутатів: 51 - на початок сесії, 58 - згодом, тобто, дві третини від чисельного составу ради. Проігнорували засідання окремі представники фракції "Самопомочі", Радикальної партії і "Опоблоку". Останнім в сесійні залі закидалися звинувачення в навмисному зриві ухвалення бюджету.

Зокрема, очільник Запорізької області Костянтин Бриль, який намагався "надихнути" облраду на ухвалення бюджету, згадав, що напередодні депутати Запорізької міськради від "Опоблоку" пророкували "провал" обласного бюджету. Губернатор поставив риторичне питання: "звідки така обізнаність?".

Так чи інакше, але спочатку облрада "провалила" голосування за програму соціально-економічного розвитку області на 2017 рік. Цей документ є основоположним для прийняття бюджету, адже саме його зміст має бути наповненим бюджетними коштами. За програму проголосували лише 38 депутатів. Після цього пролунали заклики не розглядати бюджет, адже без програми це не має сенсу.

У свою чергу, керівник фінансового департаменту ЗОДА Сергій Медвідь зазначив, що ці питання пов’язані не стовідсотково, і бюджет можна ухвалити і без програми. Утім, фінансист додав, що якщо депутати не взмозі ухвалити бюджет, краще зовсім не виносити його на розгляд. Оскільки у випадку "провалу" бюджетний процес в області доведеться починати спочатку і він може розтягнутися на майже два місяці.

Імовірно, саме цією логікою керувався голова облради Григорій Самардак, який оголосив перерву в роботі сесії до 26 січня, не виносячи проект бюджету на розгляд.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя

Мітки: #облрада