ЛЧ 2018
Євробачення
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Запорізька область має найгірші показники по Україні у сільському господарстві

Голова Запорізької обладміністрації Костянтин Бриль посів 13 місце в рейтингу губернаторів

Depo.
19 червня 2017 13:43
ФОТО: depo.ua

Губернатору Запорізької області відвели 13 місце у рейтингу губернаторів, яке вчергове провела і оприлюднила "Деловая столица", інформує Depo.Запоріжжя.

Найголовнішою проблемою області є сільське господарство. За перший квартал 2017 року Запорізька область має найгірші показники по Україні.

Так, давати прогнози на майбутній врожай поки рано, а ось тваринництво в області переживає спад. Сільгоспвиробництво зменшилася в першому кварталі на 8,9%, за підсумками чотирьох місяців - на 8,1%, і це найгірший результат по Україні. Найбільше знизилося виробництво м'яса - на 11,7% за найсвіжішими даними (за січень-травень). Станом на 1 червня поголів'я свиней скоротилося на 20,4% в порівнянні з тим, що було роком раніше.

Також область друга знизу по динаміці реальної зарплати, третя знизу по прийому в експлуатацію житла і по динаміці чисельності штатних працівників, четверта знизу по динаміці роздрібної торгівлі.

У той же час область третя по притоку прямих іноземних інвестицій на душу населення, четверта - за обсягом експорту на одного жителя і по середньомісячній зарплаті, п'ята - по освоєним капітальним інвестиціям на душу населення.

Довідка. Рейтинг "ДС" ґрунтується тільки на загальнодоступних даних Держстату. У рейтингу за 2015 рік порівняння регіонів проводилося по 20 критеріям, в 2016 році до них були додані чотири нових. У нинішньому рейтингу склад критеріїв знову переглянутий: деякі виключені, замість них введено кілька нових, в результаті вийшло знову 20 критеріїв, як і в позаминулому році.

З них 10 критеріїв, тобто рівно половина, характеризують зміни (у відсотках) в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року. Це динаміка реальної зарплати, чисельності штатних працівників, промислової продукції, будівельної продукції, сільгоспвиробництва, реалізованих нефінансових послуг, обороту роздрібної торгівлі, експорту товарів і послуг, народжуваності і смертності населення.

Інші 10 критеріїв описують нинішню ситуацію безвідносно до торішніх цифр. Найсумніший з них - коефіцієнт смертності дітей у віці до одного року. Чотири критерії стосуються штатних працівників юридичних осіб. Це середньомісячна зарплата, частка тих, хто отримує зарплату не вище мінімальної, серед працівників, які повністю відпрацювали місяць, заборгованість із зарплати на одного працівника і втрати робочого часу через вимушену неповну зайнятість. Решта п'ять критеріїв говорять про досягнення на душу населення. Це освоєння капітальних інвестицій, надходження прямих іноземних інвестицій у вигляді акціонерного капіталу, загальна площа прийнятого в експлуатацію житла, обсяг виконаних будівельних робіт і обсяг експорту товарів і послуг. Будівництво та експорт спеціально враховані двояким чином (в динаміці в порівнянні з минулим роком і в абсолютних цифрах на душу населення).

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя