ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Запорізька АЕС імпортозамістила російське ядерне паливо американським

В рамках програми диверсифікації ядерного палива на АЕС України, розробленої ДП “НАЕК “Енергоато”, на Запорізьку АЕС була поставлена перша партія ядерного палива компанії Westinghouse
Depo.
22 лютого 2016 16:18
ФОТО: depo.ua

Як повідомляють у прес-службі ЗАЄС, назвати це паливо американським можна умовно, так як виготовляється воно в Швеції, передає портал Depo.Запоріжжя.

При прийманні палива на ЗАЕС були присутні представники компанії - виробника. Вхідний контроль палива пройшов без зауважень.

У даний час на розгляді в Державній інспекції ядерного регулювання України знаходиться технічне рішення про впровадження палива Westinghouse на ЗАЕС. Її фіналом стане отримання дозволу регулюючого органу на завантаження тепловиділяючих зборок Westinghouse в активну зону енергоблоку №5, проведення якої заплановано на травень 2016 року.

П'ятий енергоблок визначений на ЗАЕС “пілотним“, де будуть виконані роботи по впровадженню та дослідної експлуатації нового типу палива. Надалі, якщо дозволять результати дослідної експлуатації, завантаження такого палива буде виконана на енергоблоках №3, №4, №1.

Поки що на станції використовується російське паливо.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя