Освячені пристрастю: До яких місць у Запоріжжі варто зробити паломництво закоханим

На мапі Запоріжжя чимало місць, що освячені коханням, навіть пристрастю – реальними й оспіваними у легендах  

Освячені пристрастю: До яких місць у Зап…

Запоріжжя – індустріальне, його важко асоціювати з романтикою. Але, відомо, кохання – немов квітка, що здатна пробитися до світла навіть крізь асфальт. У День закоханих журналісти Depo.Запоріжжя разом із краєзнавцем Романом Акбашем вирушили на екскурсію романтичним Запоріжжям.

Легенди про кохання і пристрасть насамперед пов'язані з Хортицею та її скелями, адже де ще закохані можуть побути лише вдвох, спостерігаючи за величчю Дніпра. Хортиця – улюблене місце відпочинку сучасних парочок, і так було в усі часи.

Скеля закоханих

На місці цієї скелі нині розташований машинний зал Дніпрогесу, але до його будівництва на водах Дніпра сотні років стояла Скеля Закоханих. Таку назву їй дали козаки. На Запорізьку Січ вхід жінкам було заборонено. Але це ніколи не зупиняло люблячі серця: за легендою, саме на цій скелі козаки бачились зі своїми коханими, аби побути разом хоча б ненадовго.

Охи-зітхання

Існує чимало легенд щодо назви (російською "Охі-вздохі") невеличких острівців, що розташовані у Дніпрі біля першого мосту Преображенського. За однією з них, це ще одне місце побачень для тих, хто ховав своє кохання від сторонніх очей. Острівці стали місцем зустрічі для тих, кому батьки забороняли бути разом. А назву отримали начебто через те, що дістатися до них було дуже важко і дихання у закоханих збивалося.

Два брати

Поблизу шлюзу Дніпрогесу можна побачити дві невеликі скелі. За легендою, неподалік колись жили два брати. За іронією долі вони закохались в одну й ту саму дівчину. Довести своє кохання хотіли змаганням: хто перший перепливе Дніпро, з тим і залишиться кохана. На жаль, історія завершилась трагічно – на середині ріки хлопці потрапили у вир і разом загинули.

Але це все легенди. Реальні історії кохання, які траплялися у Запоріжжі, не менш романтичні, але куди менш трагічні.

Концертна зала імені Михайла Глінки: Як Запоріжжя отримало свого найвідомішого спортсмена

Одна з найвідоміших постатей Запоріжжя – двократний олімпійський чемпіон та чемпіон світу з важкої атлетики Леонід Жаботинський. Він народився на території сучасної Сумської області, але майже усе життя провів у Запоріжжі, саме через кохання.

Коли Леоніду був 21 рік, він, вже успішний спортсмен, приїхав до Запоріжжя на змагання. У вільний час з товаришем пішов до концертного залу імені Глінки на концерт гумористичного дуету "Тарапунька і Штепсель". Поруч із Леонідом місце зайняла напрочуд гарна дівчина на ім'я Раїса. Майбутній чемпіон закохався до нестями. З часом він переїхав до Запоріжжя, одружився і прожив з Раїсою все життя. А Запоріжжя завдяки цій історії отримало найтитулованішого спортсмена.

Романтичне перехрестя: Як актора Золотухіна кохання погнало на третій поверх водостоком

"Є у Запоріжжі місце, яке ніби овіяно якоюсь аурою", – з посмішкою розповідає Роман Акбаш. І справді, перехрестя сучасного проспекту Соборного з вулицею Троїцькою бачило чимало зворушливих історій.

У 1970-х перехрестя стало підмостками для справжньої мелодрами. У місті знімали фільм "Єдина", де одну з головних ролей виконував актор Валерій Золотухін. Під час зйомок Золотухін жив у готелі "Театральний", розташованому навпроти кафе "Сніжинка", в якому знімали деякі сцени фільму.

Якось актор стояв біля готелю і почув звуки скрипки. Подивившись вгору, побачив, що на балконі третього поверху стоїть дівчина і грає. Творче серце актора завмерло: він закохався з першого погляду і, як сам пізніше розповідав, заліз на балкон прямо по водостічній трубі. Дівчину звали Тамара. Скрипалька не одразу оцінила романтичний порив актора. "Вона тоді виставила мене, добре, що хоча б у двері", – згадував Золотухін.

Проте закоханий не лишав спроб добитися прихильності запорізької скрипальки, і йому все ж вдалось знайти ключ до її серця. У 1978 році закохані побралися і прожили у шлюбі до самої смерті Тамари.

Будинок Лещинського: "Дощове" кохання протяжністю у півсторіччя

Надзвичайно романтична історія знайомства актора Леоніда Утьосова з першою дружиною Оленою Лєнською також трапилась у Запоріжжі. На початку минулого століття Утьосов працював в Олександрівську (тогочасна назва Запоріжжя) і жив у будинку Лещинського. Цей будинок, що є архітектурною пам'яткою, і сьогодні стоїть на вулиці Троїцькій на розі проспекту Соборного.

Одного дня пізньої осені у театрі Утьосов побачив дівчину зі знайомим обличчям. Актор згадав, що вже бачив її, коли їхав до Олександрівська: тоді вони зустрілись поглядами, і йому здалось, що вона подивилась на нього з презирством. Утьосов вирішив запросити дівчину на обід. Коли пара вийшла з ресторану, на вулиці йшов дощ. Виявилось, що Лєнська, теж приїжджа, ще не встигла знайти собі житло. Утьосов запросив Олену в гості – перечекати негоду і потім разом знайти їй квартиру.

Ніхто не розповість про цей день краще, ніж сам Утьосов: "Усі добрі справи починаються в дощ. А коли ми вийшли з ресторану, він вже йшов. Вона зайшла до мене в гості перечекати негоду, та так і залишилася зі мною назавжди. Півстоліття сімейного життя пролетіли для нас, як один день, ніби дощ ніколи і не припинявся".

Здається, сучасним закоханим варто зробити паломництва до цих освячених коханням місць Запоріжжя. Можливо, вони дійсно мають особливу здатність поєднувати серця.

Читайте також:

ТОП-5 містичних місць Запоріжжя, де гояться любовні рани.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme