ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Запоріжцям запропонували “дорожню карту” для зменшення кількості собак на вулицях

У Запоріжжі порахували тварин-безхатченків, попереду кроки з гуманного зниження кількості собак
Depo.
8 вересня 2016 17:58
ФОТО: depo.ua

Запоріжцям назвали основні кроки для гуманного зниження кількості безпритульних собак у місті. Поради дав засновник міжнародної платформи бази даних ідентифікованих тварин Animal-id.info Віктор Копач на прес-конференції, присвяченій закінченню роботи з підрахунку собак на вулицях Запоріжжя.

Перший крок ідентифікація і реєстрація, причому мова не лише про тварин-безхатченків, але й про домашніх. Адже близько 70% собак на вулицях міст – це безхатченки у першому поколінні. Тобто, тварини, яких викинули господарі. Якщо ці тварини будуть зареєстровані і чиповані відповідним чином, то при знаходженні такої собаки на вулиці, буде відомо, кому пред’являти претензії, кого за штрафувати.

Другий крокстерилізація. Як показує практика, знищення тварин не призводе до зменшення їхньої кількості в довгостроковій перспективі, оскільки природа добирає своє і швидко оновлює і навіть збільшує популяцію. Зокрема, Віктор Копач припустив, що велика кількість самиць і цуциків, яку побачили волонтери на вулицях Запоріжжя, може бути наслідком знищення собак. Тож найефективнішим засобом зменшення кількості тварин залишається стерилізація.

Третій крокце адопція, тобто усиновлення, всіляке сприяння тому, щоб містяни забирали безхатніх тварин в родини. Така робота, за словами Віктора Копача, на сьогодні найактивніше відбувається у Львові.

Також засновник міжнародної платформи бази даних ідентифікованих тварин назвав оптимальну кількість собак на вулицях міста. Виявляється, зовсім без них теж неможна: три собаки на квадратний кілометр площі не створюють незручностей для городян, зате захищають місто від проникнення чужинців – зокрема хворих тварин. До слова, порахувати кількість тварин на квадратний кілометр міста хочуть і в Запоріжжі.

Нагадаємо, поки що в Запоріжжі порахували загальну кількість собак-безхатченків. Їх виявилося майже три тисячі.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя