ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Запоріжців вчили правильно реагувати на насильство, що виникло через війну

Про запобігання насильству під час конфлікту за міжнародними стандартами розповіли місцевим працівникам соціальної сфери фахівці ГО "Ла Страда – Україна"
Depo.
6 вересня 2016 16:50
ФОТО: depo.ua

Запоріжжя стало першим регіоном України, де відбувся тренінг "Запобігання сексуальному насильству під час конфлікту", повідомляє кореспондент порталу Depo.Запоріжжя. Проблема насильства – не нова, однак свого піку сягнула разом з початком бойових дій на Сході країни, кажуть фахівці. Тим, хто пройшов крізь пекло війни, певний час важко адаптуватись до нормального життя – необхідна своєрідна ресоціалізація. "На нашу гарячу лінію надходять дзвінки від жінок, які були зґвалтовані, або їх діти були зґвалтовані саме в зоні АТО, або в сірій зоні, або навіть на території України. Це не масово – це поодинокі випадки. Я підкреслюю, це не значить, що такого явища в нас немає. Просто немає ще культури наших співвітчизників щодо звернення по допомогу в таких досить тонких випадках, "- розповіла директор департаменту експертизи, моніторингу та законодавчої діяльності громадської організації "Ла Страда – Україна" Катерина Бороздіна.

Точної статистики випадків насильства немає, бо, приміром, з непідконтрольних територій таку інформацію не отримують. Та й часто самі жертви мовчать. Розповісти ж – перший крок на шляху до вирішення проблеми. І вже на цій стадії важлива обізнаність фахівців, бо неправильно надана допомога може призвести до ще більшої травми. Запорізьких спеціалістів соціальної сфери вчитимуть цьому за міжнародними стандартами.

"На разі Україна готується до ратифікації стамбульської конвенції. Це конвенція ради Європи про "запобігання насильству стосовно жінок, та домашнього насильства". Вона є критично новою для України, оскільки містить таке положення як криміналізація домашнього насильства. Тут вказується яким повинен бути порядок опитування , щоб не задавати шкоду особі яка постраждала," – каже директор департаменту правової та соціальної допомоги центру громадської організації "Ла Страда – Україна" Марина Легенька.

Запоріжжя – перший регіон, де стартував тренінг "Запобігання сексуальному насильству під час конфлікту". Ще 23-ри таких заходи відбудуться у різних куточках України.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя