Запоріжець знайшов в степу унікальну "бабу" (ФОТО)

Мешканець Воскресенки, що в Запорізькій області, знайшов фрагмент половецької "баби", яких майже не лишилося у запорізькому степу

Про це повідомляє портал Depo.Запоріжжя з посиланням на прес-службу Пологівського районного краєзнавчого музею.

Мешканець Воскресенки, що на Запоріжжі, Артем Деркач знайшов фрагмет унікальної кам'яної "баби". Експерти оглянули знахідку та підтвердили, що статуя не новороб, а оригінальна пам'ятка. Також було встановлено, що це – зображення чоловіка-воїна.

Знайдена статуя поповнила музейну колекцію кам'яної пластики.

Варто відзначити, що зараз серед українських степів майже не лишилося половецьких кам'яних "баб", тому знайти хоча б її фрагмент – велика вдача.

Довідка: В українських степах залишилися численні пам'ятки каменерізного мистецтва половців: святилища з кам'яними бовванами. Для них кипчаки вибирали місця на найвищих ділянках степу, вододілах, курганних могильниках давніших часів. У центрі святилища, які іноді обгороджувалися камінням, ставили одну і більше чоловічих або жіночих статуй, повернутих обличчям на схід. Святилища з бовванами були місцем здійснення поминального культу предків. У ХІІІ столітті значна частина пам'яток половецької культури була знищена мусульманами.

Нагадаємо, на запорізькій Мамай-горі знайшли поховання сарматки-"модниці".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя