Запоріжець, що воював за "ДНР", втік та "здав" "подільників"

Мешканець Запоріжжя, який входив до складу терористичних угрупувань "Рубін" та "Батальйон Б-2", що діяли на території ОРДО, повернувся до мирного життя за програмою "На тебе чекають вдома"

Про це повідомляє портал Depo.Запоріжжя з посиланням на прес-службу прокуратури Запорізької області.

Запоріжець К. доєднався до терористів у червні 2014 року та до лютого 2015-го брав участь у діяльності терористичних груп "Рубін" та "Батальйон Б-2", які здійснювали збройний супротив силам АТО та добровольчим батальйонам України. Утім, як встановило слідство, не був керівником або організатором терористичної групи, а також не брав участі у вбивствах, тортурах, зґвалтуваннях, нападах на підприємства, установи, організації та інших тяжких злочинах. У терористів запоріжець здійснював охорону на контрольно-пропускних пунктах та перевірку документів людей та автомобільного транспорту на в'їзд та виїзд у Донецьку та Слов'янську Донецької області. Наприкінці лютого 2015 року К. добровільно вийшов із складу терористичних груп і більше з терористами не співпрацював.

У квітні цього року запоріжець добровільно повідомив УСБУ в Запорізькій області про участь у терористичних організаціях та про свою відмову від подальшої співвпраці з терористами. Надав українській спецслужбі детальні викривальні свідчення про інших терористів.

Стасовно К. було відкрито кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 258-3 КК України (інше сприяння діяльності терористичній групі), але, зважаючи на його добровільну відмову від участі в терористичній діяльності та співпрацю з УСБУ, прокуратура подала клопотання до суду про звільнення запоріжця від кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, станом на початок 2017 року дванадцять запоріжців повернулися з ОРДЛО за програмою "На тебе чекають вдома".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя