UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Запоріжцям розповіли, як подолати ажіотаж із отримання закордонного паспорту

Оформити біометричний паспорт для виїзду за кордон можна в будь-якому підрозділі міграційної служби по всій Україні, незалежно від місця реєстрації

Запоріжцям розповіли, як подолати ажіота…

Про це під час брифінгу розповів начальник управління Державної міграційної служби в Запорізькій області Олександр Харіна, передає портал Depo.Запоріжжя.

В'їжджати в страни ЄС без візи буде дозволено виключно тим, хто має біометричний паспорт. Це державний документ, який має форму книжки, що складається з 32 сторінок, в обкладинку вбудований електронний чіп, на який записується інформація про власника (дані паспорта, оцифроване зображення обличчя, оцифрований підпис і відбитки вказівних пальців). Про наявність чіпа свідчить відмітка на обкладинці паспорта (фотоапарат). Словом, біометричний паспорт на вигляд не дуже відрізняється від закордонних паспортів, що були раніше.

При цьому слід пам'ятати, що безвіз - це аналог лише туристичної візи, тому українці зможуть перебувати у странах ЄС не довше 90 діб. Для оформлення робочої візи або візи для навчання чи лікування, треба проходити ту саму процедуру оформлення, що була і раніше.

Отримати біометричний паспорт можна в будь-якому підрозділі міграційної служби, яких налічується в Запорізькій області 29. Для цього необхідно стати в чергу. При собі необхідно мати паспорт громадянина України (оригінал та копію), ідентифікаційний код (оригінал і копія). Якщо до цього закордонний паспорт вже був оформлений, його так само необхідно взяти із собою.

Для зручності всі бажаючі можуть записатися в чергу на отримання біометричних документів онлайн на офіційному сайті ДМС. Електронні черги вже працюють в Управлінні, Шевченківському, Вознесенівському, Дніпровському відділеннях Запоріжжя, а також в міграційних службах Мелітополя і Бердянська. Записатися в електронну чергу можна через інтернет або безпосередньо в зазначених підрозділах через термінал.

Електронна черга в Запоріжжі будується таким чином: третина місць відводиться на реєстрацію онлайн, третина – на реєстрацію на спеціальному терміналі у відділенні, ще третина відводиться під "живу" чергу.

Є можливість потрапити і в поточну чергу і оформити паспорт день в день за умови звільнення місця, якщо хтось, хто був записаний на прийом, вчасно не з'явився в підрозділ. З цим в підрозділах дуже строго – допускається запізнення не довше двох хвилин.

Олександр Харіна порадив запоріжцям звертатися в міграційну службу лише за місяць до передбачуваної поїздки, щоб не створювати ажіотаж. Як зазначив фахівець, по Україні за добу на електронну чергу припадає дві тисячі бажаючих, в той час як пропускна здатність лише 500 осіб.

За словами Харіна, після новини про безвіз, ажіотаж з отримання закордонних паспортів дуже підвищився. Якщо у 2016 році в Україна всього було оформлено 81 тисяча закордонних паспортів, то вже з початку цього року видано 25 тисяч паспортів.

Що ж стосується ціни, то оформлення біометричного паспорта за 20 робочих днів коштує 557 гривень, а терміновий паспорт за сім днів - 810 гривень. Термін дії паспортів складає 10 років.

Варто відзначити, що у тих підрозділах міграційної служби, де ще не встановлені термінали і немає електронної черги, записують в чергу в паперовому варіанті. Так, наприклад, людей, які зверталися до Хортицького підрозділу на початку травня, записали на прийом, фотографування і сканування відбитків пальців лише на кінець серпня-початок вересня.

Як повідомлялося раніше, в Бердянську люди з ночі займають "живу" чергу, щоб записатися в електронну. Така ж ситуація спостерігається і в інших районах області.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme