Запоріжці дихають пилом, фенолом та сірководнем

У Шевченківському районі Запоріжжя пилу у повітрі майже в два рази більше за норму

Про це свідчать дані щотижневого моніторингу стану повітря Запорізького лабораторного центру МОЗ України, передає портал Depo.Запоріжжя.

Упродовж тижня - з 6 по 13 квітня - фахівці досліджували якісь повітря у Дніпровському та Шевченківському районах міста. Скрізь зафіксовані перевищення допустимих концентрацій шкідливих речовин. Пилу в 1,1 - 1,7 раза більше за граничну норму (найбільш забруднене повітря в районі Абразивного комбінату); фенолу - в 1,1 - 1,2 раза більше за норму, сірководню - в 1,1 раза.

Нагадаємо, сірководень – дуже токсичний газ, який навіть у незначних концентраціях подразнює дихальні шляхи і очі. Промисловий пил викликає захворювання легенів. Фенол – це промисловий забруднювач, який є вкрай токсичним для людини і тварин. Викликає порушення діяльності нервової і серцево-судинної системи, подразнююче діє на шкіру, слизові оболонки дихальних шляхів і очей.

Також нагадаємо, попереднього тижня запорізькі підприємства викинули у повітря значні дози фенолу, сполук сірки та діоксиду азоту.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя