Запоріжанка написала історичний роман, дипломований “Коронацією слова”

Юристка за фахом вирішили спробувати себе у романістиці, “потренувавшись” у соцмережі

Запоріжанка Анна Дегтяренко щойно повернулася з Києва, де взяла участь в урочистостях конкурсу письменників “Коронація слова”. Анна отримала диплом у номінації “Романи” зі спеціальною відзнакою “Вибір видавця”. За останнє десятиріччя, певно, це перший твір запорізького автора, що здобув визнання на такому високому рівні. Причому, написаний не письменником, а юристом за фахом. Мало того, роман історичний – про трьох друзів-шляхтичів, шалене кохання та зраду, що спіткала героїв у вирію національно-визвольної боротьби під проводом Богдана Хмельницького, повідомляє кореспондент порталу Depo.Запоріжжя.

Юристка за фахом вирішили спробувати себе у романістиці, “потренувавшись” у соцмережі - фото 1

Роман має назву “Лицарі Дикого Поля”, і побачить світ під псевдонімом Ярослава Дегтярьова. “Моє ім’я Анна. Не Ганна, а Анна. Прізвище Дегтяренко”, - зізнається авторка. Дівчина показує диплом. А ось як виглядатиме книга, ще не знає. Презентація роману запланована на вересневий книжковий львівський ярмарок.

“Цей псевдонім був вибраний не випадково. Власне, з нього все й почалося. Ярославою Дегтярьовою зареєструвалася у соцмережі, писала коментарі, які багатьом подобалися. Якось подруга мені закинула, мовляв, з такими цікавими коментарями тільки романи писати. Тож, вирішила спробувати. Написала містичне оповідання. А восени 2014 року спеціально для “Коронації слова”, на конкурс, взялася за роман. За рік написала, у жовтні 2015 року відправила. І ось, нещодавно, десятого червня, мені зателефонували і запросили до Києва. Сказали, номінант. Про диплом дізналася уже під час нагородження”, - розповідає Анна.

Юристка за фахом вирішили спробувати себе у романістиці, “потренувавшись” у соцмережі - фото 2

Сюжет роману насичений подіями національно-визвольної боротьби під проводом Богдана Хмельницького, якими авторка випробовує своїх героїв – трьох молодих друзів-шляхтичів. “За освітою я не історик. Тому довелося покопатися в книгах та інтернеті, проштудіювати Яворницького, Костомарова, Степанкова та інших, щоб точно викласти правдиві історичні події, що охоплюють перший рік національно-визвольної боротьби, починаючи з літа 1647 по травень 1649 року. Це було дуже героїчно і дуже страшно. Так же страшно, як сьогодні на сході України. Коли народ повстав, всі об’єдналися в єдиному пориві – це була дуже жорстока боротьба. Ті козаки, які йшли з Хмельницьким, вони були не простуваті люди. Вони знали, на що йдуть, і не боялися. Вони були впевнені у своїй правоті й перемозі. Що мене спонукало зануритися в історію, важко сказати. Душа підказала. А також й те, що в школі нам викладали не ту історію, спаплюжену московськими так званими вченими, та гоголівщину, у якого, приміром, козаки пияки і тому подібне, що не відповідає історичній дійсності. Мої герої роману, як зараз дехто в АТО, пішли на війну переслідуючи перш за все свої якісь меркантильні цілі, прагнення збагачення тощо”, - розповідає авторка. За її переконаннями, історію люди краще сприймають, читаючи художню літературу, тому й написала роман “Лицарів Дикого Поля”. Труди істориків цікаві здебільшого науковцям, а не широкому загалу. Тож, Анна Дегтяренко має нові задуми для наступного роману, і сподівається, що її твори знайдуть свого читача.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

Мітки: #конкурс