ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Замість 299 рад у Запорізькій області з'являться 69 громад

Якщо проект Перспективного плану Запорізької області затвердить Кабмін України, замість 299 рад з'являться 69 громад
Depo.
9 липня 2015 09:53
ФОТО: depo.ua
Замість 299 рад у Запорізькій області з
Замість 299 рад у Запорізькій області з'являться 69 громад

Як повідомляє портал Запоріжжя.depo.ua, під час сесії депутати Запорізької обласної ради підтримала проект Перспективного плану формування територій громад області.

Попередній проект депутати відхилили на черговій сесії 28 травня і запропонували його доопрацювати. Понад місяць депутати, облдержадміністрація спільно з офісом реформ у Запорізькій області визначали потенційні адміністративні центри громад, їх зони доступності та межі територій. Крім цього, департамент фінансів облдержадміністрації здійснив нові розрахунки з урахуванням ризиків та вигоди для кожної громади.

Завдяки проведеній консультаційній роботі з громадами у новому проекті Перспективного плану було запропоновано створення в регіоні 69 громад замість передбачених 48 раніше.

Під час голосування депутати Запорізької облради схвалили проект Перспективного плану формування територій громад.

"За" рішення удосконалити систему органів місцевого самоврядування на відповідних територіях Запорізької області проголосували 51 депутат. "Проти" - 9 депутатів, 7 - утримались.

Як перебачається, головним "плюсом" новації є те, що громади матимуть повноваження на рівні міст обласного значення, а також додаткові фінансові надходження з Фонду регіонального розвитку. Такі інвестиції значно підвищать інфраструктурну спроможність багатьох сіл і селищ.

Нагадаємо, наразі в Запорізькій області налічується 20 районів, 7 районів у місті Запоріжжі, міст обласного значення - 5, міст районного значення - 9.

Будь в курсі всіх подій Запоріжжя з zp.depo.ua