Ювілей у рожевому: Запорізький обласний краєзнавчий музей святкує 95-річчя (ФОТОРЕПОРТАЖ)

З нагоди 95-річчя від заснування Запорізького обласного краєзнавчого музею його працівники, науковці та громадськість міста зібралися сьогодні, 27 грудня, у Овальній залі

Повідомляє кореспондент порталу Depo.Запоріжжя.

Відреставрована й наприкінці цього року відкрита Овальна, або, як її ще називають, рожева зала – стала справжньою прикрасою музею, а ювілею додала неабиякої урочистості та гарного настрою. В оригінальний спосіб розпочалося й святкування 95-річчя. Працівників музею, науковців, краєзнавців та громадськість Запорізького краю, що тут зібралися, привітав сам (!) Яків Павлович Новицький, якому музей завдячує своїм існуванням.

Засновника запорізького музею зіграв Олександр Мірущенко, що зі шкільних літ досліджує історію рідного краю, після київського університету з два десятка років працював у запорізькому краєзнавчому музеї, а тепер – у Національному заповіднику "Хортиця".

Власне, так само, як і Мірущенко, практично всі запорізькі музейники, дослідники та краєзнавці в своєму житті слідували Якову Новицькому, його безмежній любові до свого рідного Запорозького краю. Переважна більшість працівників краєзнавчого музею по два-три десятки, а то й більше років свого життя присвятили цій справі, брали участь у археологічних експедиціях, постійно поповнювали фонд музею тощо.

На сьогодні вони зібрали унікальну колекцію археологічних, етнографічних та інших експонатів, яких уже понад сто десять тисяч. Запорізька археологічна колекція вважається найбільшою серед обласних музеїв України. Серед експонатів – унікальні пам’ятки бронзової доби та скіфського часу, періодів черняхівської культури і середньовіччя. Тільки у чотирьох залах давньої історії краю експонується понад 4300 оригінальних старожитностей.

Запорізький краєзнавчий музей першим в Україні відкрив постійнодіючу виставку, присвячену подіям Революції Гідності та про теперішню війну на сході. Оновив залу Нестора Махна колекцією часів визвольних змагань та селянського руху під час російсько-української війни 1917-1920 років. Також порушує й інші актуальні теми, а останнім часом навіть почав влаштовувати концерти у Овальній залі. Певно, якби Яків Новицький жив у наш час, він робив би так само, як і його нинішні послідовники.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя