Як змучених мегаполісами українців заманюють на Запоріжжя сільською екзотикою (ФОТОРЕПОРТАЖ)

На Запоріжжі презентували нову дорожню карту "зеленого туризму" – на городян чекає сільська екзотика з міськими зручностями

Подоїти корову, порибалити голими руками у ставку, що кишить рибою,  поритися на грядках, поплескати у вуличному вмивальнику просто неба – таку сільську екзотику відпочивальники можуть знайти зовсім неподалік Запоріжжя, у найближчому до обласного центру – Запорізькому – районі. Журналісти порталу Depo.Запоріжжя, в рамках презентації нової запорізької карти "зеленого туризму", побивали в тамтешніх садибах, де туристам обіцяють справжній сільській рай.  

Підприємець Борис Ігнатко – власник відразу двох зелених садиб: "Аквазоо" в селі Петропіль та "Єнотової хати" у селі Червоний Яр. Незабаром  планує відкрити ще одну – зі справжнім українським колоритом. Уже і назва є  -  “Садиба справжніх патріотів”. Ігнатко каже, що такі мандрівки здебільшого приваблюють сім’ї з дітьми, які ніколи не жили в селі, не мають дачі та садової ділянки. "Розумієте, містяни, а особливо їхні діти, втомилися від екзотики. Їм кортить, приміром, подоїти корову. Або подеренчати на тракторі. Будь ласка! У нас створені всі ці умови. І все задля забаганок "“дітей асфальту". Я сам ніколи не жив у селі. Тож, коли споруджував садибу, орієнтувався винятково на свою уяву про агротуризм", - зізнається підприємець.

Ігнатківська "Єнотова хата", як спливає з назви, дає можливість потоваришувати зі справжніми єнотами, тваринками, що за популярністю у соцмережах поступаються хіба що котикам.

"У мене запитують, звідки така назва. Жартома відповідаю, що у своїй міській квартирі тримав єнотів, вони дуже смерділи, тому привіз сюди, на природу. На подвір’ї садиби багато різних тварин. Але це не зоопарк", - наголошує  Борис.

За його словами, тут все максимально наближене до сільського життя. Наприклад, будинки для проживання туристів оздоблені всіма зручностями, що не відрізняються від міських. Але для сільського "екстриму" на подвір’ї також є традиційні для селян рукомийник та туалет. Поряд з "Єнотовою хатою" діє музей просто неба сільськогосподарської техніки. Вся вона – в робочому стані.

Кожен охочий може і поорати, і просто покататися. Неподалік – ставок, де найбільшою популярністю користується ловля риби руками. Здобич туристи тут же смажать на багатті.

Щодо прибутків, як запевняє господар, то ще рано про це говорити, адже це лише початок. Його садиби практично ніде не рекламуються, але люди про них знають і приїжджають. Борис впевнений, що за кожним новим туристичним сезоном відпочиваючих буде більше і більше.

Приватні садиби агротуризму тепер користуються попитом. Зокрема, у Запорізькому районі, окрім Борисових "Аквазоо" та "Єнотової хати", за останні пару років були відкриті та діють садиба та іподром родини Пічуріних на території Широкінської сільради, "Чарівна садиба" та садиба родини Поповіченків у Канівському, "Простоквашино" у Лисогірці та альтанки на ставку Лагна у Розумівці. Певно, їхня кількість з часом збільшиться, адже район володіє прекрасними рекреаційними ресурсами – розташований у мальовничих місцях, овіяних давньою історією та легендами. Зокрема, Запорізький район – єдиний в Україні, на території якого налічується найбільша кількість курганів та могильників – їх тут 728. Тут понад двісті пам’яток археології та півсотні пам’яток історії, три десятка – пам’яток природи, найвідоміше з яких "Урочище Пристіни" у Григорівці, де знаходиться таємниче "Панське озеро". Тож, мандрівникам, а також любителям "зеленого туризму" зокрема тут є на що подивитися, побувати на екскурсіях та відпочити. До того ж дістатися сюди з обласного центра  дуже легко. 

Раніше портал Depo.Запоріжжя повідомляв, що Запоріжжя цього сезону прийняло вп’ятеро менше туристів, ніж Львів. Також повідомлялося, що на Запоріжжі розробили десяток нових туристичних маршрутів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя