Як сепаратисти у 2014-му планували захопити Запоріжжя (ДОКУМЕНТ)

Сайт InformNapalm оприлюднив нові матеріали з серії SurkovLeaks - дані зі зламаних хакерами поштових скриньок оточення відомого кремлівського функціонера Владислава Суркова. Серед викладених документів є один, який стосується Запоріжжя

Про це повідомляє Depo.Запоріжжя з посиланням на InfromNapalm.

Цього разу хакери "Українського кіберальянсу" передали "Інформнапалму" вміст поштових скриньок, який швидше за все належать харківській екс-депутатці від КПУ Аллі Александровській та заступнику Суркова Іналу Ардзінбі.

Серед наявних документів є файл з проектом захоплення сепаратистами Запорізької області. Лист із ним у листопаді 2014 року відправляв на йомвірну скриньку Ардзінби російський депутат від "Єдиної Росії" Олексій Муратов.

Заголовок документу - "Концепція проекту з підготовки громадськості до визволення Запорізької області від нацистсько-фашистських загарбників". Хто саме є автором концепції, невідомо.

У документі вказано, що проект "визволення" Запоріжжя сепаратистами розпочався 1 листопада 2014 року. Серед конкретних заходів у таблиці зокрема наведено налагодження зв'язків з місцевими депутатами та чиновниками, створення громадського руху на кшталт "солдатських матерів", а також силові акції, зокрема проти лідерів "Правого сектору", "Самооборони майдану" та "посібників хунти" на Запоріжжі.

Координатором "визволення" автор документу назвав добре знайомого запоріжцям сепаратиста Володимира Новікова-"Алабая", лідера терористичного загону "Троя" (на заглавному фото; зараз, імовірно, перебуває в Москві). Також вказано імена трьох організаторів процесу. Перший - Артем Шарлай, також відомий запорізький сепаратист (він нібито деякий час воював у "Трої" Новікова, а потім із ним розсварився та у 2015 році регулярно оприлюднював компромат на колишнього соратника; наразі перебуває на Росії чи у сепаратистських "республіках"). Другий організатор - Микола Тропинін з позивним "Депутат". У базі даних центру "Миротворець" є кримський посібник окупантів з таким іменем. Про третю згадану людину, Олексія Копана, нічого невідомо.

В іншому розділі таблиці перераховані групи учасників запланованого "визволення". Це 15 "силовиків" (очевидно, тут ідеться не про МВС чи СБУ, а про бойовиків), 37 розвідників та інформаторів, шестеро місцевих депутатів, 20 міліціонерів, а також чомусь двоє мерів Запоріжжя - Олександр Сін (чинний на той момент) та Євген Карташов (колишній). Чи дійсно були спроби оранізаторів налагодити контакти з зазначеними людьми, чи це були лише плани на майбутнє, у документі не уточнюється.

Розділ "сценарій" у таблиці - порожній. Натомість детально розписані витрати на заплановане "визволення". Десятки тисяч доларів планувалося витратити на роботу агентури (зокрема в місцевих адміністраціях, МВС та СБУ), проведення акцій та висвітлення їх у ЗМІ, автівки для організаторів та "силовиків". Окрем пунктом йшли витрати на проїзд керівників проекту до Москви та проживання в ній. Сумарні прописані витрати - 179 тисяч доларів.

Автор проекту вказав і ЗМІ, які, на його думку, можна було використати для висвітлення акцій. Це телеканали "Алекс", "ТВ-5" та "Запоріжжя", а також сайти "Стрела", "Искра-Ньюз" та "Вести-информ". Складається враження, що цей список формувався навмання: наприклад, якщо "Искра" дійсно підтримує ідеї "русского мира" (це ресурс сепаратиста Артема Тимченка, в якого пізніше також виник конфлікт із "Алабаєм"), то "Стрела", навпаки, завжди займала проукраїнську позицію.

Взагалі слід зауважити, що існування такого документу зовсім не означає, що саме цей проект (з відповідним списком організаторів) був затверджений кремлівськими кураторами "Новоросії", і робилися реальні кроки до його реалізації. Зі згаданими людьми (окрім куратора та організаторів) та ЗМІ зовсім необов'язково налагоджувалися контакти. Ймовірно, подібних планів та "концепцій визволення" було створено багато.

Нагадаємо, торік InformNapalm оприлюднив інформацію зламаної скриньки одеського сепаратиста Артема Бузили. У документах зокрема йшлося про те, що мешканець Запоріжжя, 32-річний активіст "антимайдану" Павло Волков створив сайт zp.today на російські гроші для "пом'якшення антиросійських настроїв" у регіоні. У вересні цього року Волкова затримала СБУ. Йому офіційно повідомлено про підозру за ст. 110 (посягання на територіальну цілісність України) Кримінального кодексу України. Наразі він перебуває у СІЗО.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя