"Стильно", "інстаграмно", але без пандусів: Що змінилося в запорізькій бібліотеці після реконструкції

Відкриття після реконструкцію Центральної міської бібліотеки для дорослих привернуло увагу запоріжців

Центральна бібліотека для дорослих відкрилась після реконструкції. Подія, а насамперед, зміни, яких зазнала бібліотека, привернули увагу запоріжців. "Інстаграмно, стильно, по-європейськи" – так у соціальних мережах відгукувалися про оновлений заклад. Оцінили його і журналісти Depo.Запоріжжя.

Біля бібліотечного входу встановлені лавочки, з’явився паркінг для велосипедів. А от пандусу для людей з інвалідністю не видно. До бібліотеки ведуть сходи, тож люди на візках, батьки з дітьми у візочках або травмовані запоріжці вільно оновленого публічного простору не дістануться.

Інтер’єр Центральної бібліотеки оновлено повністю. Полички з книгами тепер розташовані уздовж стін, щоб відвідувачі бачили, що є в наявності. У залі – зручні столики, диванчики, стільці. На зону для читання перетворили навіть підвіконня.

Осучаснили і читальну залу, уздовж стін тут також книги.

Є робоча зона – комп’ютери з підключенням до інтернету, за якими може попрацювати будь-хто. У залі є розетки, працює безкоштовний вай-фай.

Взагалі, читальний зал перетворився на своєрідний вільний простір - можна й почитати, й попрацювати. Керівництво бібліотеки обіцяє проводити тут майстер-класи та різноманітні культурні заходи.

Система читацьких квитків у бібліотеці осучаснена – вони стали електронними. Для того, аби зареєструватися, треба прийти до бібліотеки з паспортом. Після цього відвідувача вносять у базу, фотографують – і він стає користувачем. Великий плюс – система в Запоріжжі вже централізована, достатньо зареєструватися в одній бібліотеці, аби стати читачем одразу усіх. Їх в місті – 37: 20 – дорослих та 17 – дитячих.   Після цього приходити у бібліотеку можна без документів – працівники ідентифікують читача за фотографією.

Централізують й обліковують в електронному вигляді увесь бібліотечний фонд міста – понад мільйон екземплярів книжок. Більша частина цієї роботи вже зроблена. Бібліотекарі кажуть, що пошук потрібної книги займає секунди, в якій би бібліотеці Запоріжжя вона не перебувала б. Щоправда, поки цим користуються лише самі бібліотекарі, але запевняють: згодом система стане загально доступною. Запоріжці зможуть зі смартфона або домашнього комп’ютера зайти на спеціальний сайт і подивитись, чи є у запорізьких бібліотеках та чи інша книга, якщо є, то в якій саме бібліотеці. Утім, коли це буде запроваджено, поки невідомо.  

Запорізькі бібліотекарі звільнені від необхідності вручну записувати, коли людина бере або повертає книгу. Працівнику бібліотеки достатньо просканувати код книги і програма автоматично змінить її статус: з "видано" на "повернуто" чи навпаки.

Найближчим часом навколо Центральної бібліотеки міста збираються продовжувати благоустрій. А решту бібліотек міста осучаснювати. У мерії кажуть, щорічно послугами бібліотек користуються понад 110 тисяч запоріжців.

Раніше повідомлялося, що 22 травня у Запоріжжі відкрили оновлену бібліотеку.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя