UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Як пережити "слизькі дні". ТОП-10 порад від херсонських рятувальників

Через перепади температури дороги перетворюються на суцільну ковзанку. Херсонські рятувальники розповіли, як убезпечити себе у "слизькі дні"

Поради рятувальників узагальнив портал Depo.Херсон.

1. Людям похилого віку та вагітним жінкам слід відмовитися від прогулянок у "слизькі дні". Якщо є нагальна потреба вийти, літнім людям варто озброїтися палицею з гумовим наконечником або з шипом. Вагітним жінкам варто гуляти з супроводженням.

2. Не варто наступати на кришки люків. Металеві кришки, вкриті тонким шаром льоду, дуже слизькі. Окрім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися.

3. Треба триматися подалі від проїжджої частини. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо: раптом вилетить автівка. Окрім того, можна підсковзнутися та потрапити під колеса.

4. У жодному випадку неможна перебігати проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. Адже за таких погодних умов значно збільшується гальмовий шлях машини. Водій просто не встигне зупинитися.

5. Під час ходьби по слизькій дорозі кроки мають бути дрібними і частими, коліна при цьому повинні бути трохи зігнутими.

6. Під час ожеледиці руки не можна тримати в кишенях. При ходьбі ними треба розмахувати, утримуючи рівновагу.

7. Слід відмовитися від підборів. Взуття має бути зручним на рифленій підошві. "Шпильки" в ожеледицю можуть стати причиною серйозної травми голови.

8. Треба носити шапку та капюшон. Вони можуть пом'якшити удар при падінні на потилицю.

9. При порушенні рівноваги треба спробувати одразу присісти – це найбільш реальний шанс утриматися на ногах. Падаючи треба згрупуватися, підтягнувши коліна до грудей, і падати на бік, на передпліччя, амортизуючи таким чином удар. Не виставляти назад лікті й не підставляти долоню витягнутої руки. Такі падіння небезпечні переломами.

10. Якщо падіння сталося, на вдарені коліно або лікоть удома обов'язково треба прикласти що-небудь холодне. Наприклад, морожене м'ясо або ганчірку, намочену холодною водою з крана. Але холод можна тримати недовго - всього 15-20 секунд. Якщо удар прийшовся на потилицю, треба звертатися до травмпункту.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme