ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як ОБСЄ рятуватиме Запоріжжя від навали терористів

Істерія, яка розгортається навколо ймовірного наступу російсько-терористичних військ на Маріуполь, грає на руку перш за все самим окупантам
Depo.
28 квітня 2015 12:11
ФОТО: depo.ua
Як ОБСЄ рятуватиме Запоріжжя від навали терористів
Як ОБСЄ рятуватиме Запоріжжя від навали терористів

Напередодні знакового для російського імперського курсу ювілейного святкування "Вєлікой Пабєди" ситуація на Донбасі загострюється з кожним днем. Причому найактивніше події розгортаються на Маріупольському напрямку. Наразі обстріли з використанням важкої артилерії найактивніші за весь після підписання Мінська-2.

Все частіше лунають заяви про можливий в найближчий час наступ терористів на Маріуполь. Так, напередодні президент Парламентської асамблеї ОБСЄ Ілкка Канерва з великою долею істерики заявив про "катастрофічні наслідки" для мирного процесу від можливого наступу на Маріуполь.

"Я серйозно стурбований звітами від спостерігачів ОБСЄ, що повідомляють про різку ескалацію боїв поблизу Маріуполя і пересуваннями танків поблизу. Спроба незаконних сепаратистів захопити це стратегічно важливе місто буде не тільки найгіршим порушенням Мінських домовленостей на сьогоднішній день, але може мати катастрофічні наслідки для зусиль щодо досягнення дипломатичного вирішення кризи", - сказав Канерва.

Насправді ж нагнітання істерії та паніки навколо Маріуполя вигідне винятково терористам, які, залякавши усіх, в тому числі і ОБСЄ, захопленням найбільшого міста неокупованого Донбасу, отримують можливість тишком-нишком прихопити щось поменше.

Як відомо, Маріуполь наразі залишається найбільш захищеним містом Донбасу і саме тому, попри всю свою привабливість для "ДНР" серйозний наступ на цьому напрямку є найменш імовірним. Російсько-терористичні стратеги добре розуміють - аби захопити Маріуполь спочатку потрібно, як мінімум витіснити українські війська з Широкиного, Лебединського та Комінтернового, а потім дорватися до самого міста, де так чи інакше доведеться ув'язатися у довгі вуличні бої з непередбачуваним результатом. Значно більш логічним є варіант, що воєнна активність під Маріуполем разом з інформаційною кампанією нагнітання страху (в тому числі і за допомогою ОБСЄ) - це лише відволікаючий маневр. Залякавши усіх грандіозним наступом на Маріуполь, терористи можуть спробувати відкусити щось поменше. Наприклад, Авдіївку, яка давно уже стоїть "ДНР" кісткою в горлі, або ж те таки демілітаризоване Широкине.

І в ОБСЄ будуть задоволені, адже не допустили такого жахливого наступу на Маріуполь, "який матиме катастрофічні наслідки для мирного врегулювання". А оскільки "катастрофічних наслідків не сталося", і бойовики не півмільйонний Маріуполь а лише 30-тисячну Авдіївку, то "можливості політичного діалогу аж ніяк не вичерпані" і можна вкотре заявити про "цілковиту відданість мінським мирним домовленостям". Тим часом путінські терористи знайдуть собі нову мішень, яку можна буде захопити, лякаючи усіх наступом на Маріуполь.

Власне, з таким же успіхом зараз можна говорити про катастрофічні наслідки наступу на Запоріжжя, Дніпропетровськ чи навіть Київ (що до речі періодично звучить з вуст бойовиків). Отже, маємо всі підстави пишатися, що не допустили катастрофічного наступу на столицю і вберегли її від орди окупантів.