Як на славетній Хортиці вшановували покровителя воїнів Перуна (ФОТО, ВІДЕО)

Довкола вогнища чоловіки у вінках з дубового гілля танцювали аркан і закликали Перуна укріпити їх у боротьбі з ворожою ордою

Покровителя воїнів Перуна вшанувала за стародавнім звичаєм запорізька громада Руського православного кола на Хортиці проти ночі 20 липня, повідомляє кореспондент порталу Depo.Запоріжжя.

На одному з найвищих пагорбів острова Брагарні довкола стародавнього святилища зібралось на свято Перуна десь з півсотні рідновірів та містян. Згідно з традиціями, дівчата сплели вінки з дубового гілля, щоб потім покласти їх на голови хлопцям, що символізує міцність, здоров’я та мужність воїнів.

Чоловіки ж, у свою чергу, підготували смолоскипи та розвели багаття. Вогонь на святі Перуна ототожнюється з його стрілами. За легендами, від полум’я Громовержця вся нечиста та ворожа сила перетворюється на звірів. До речі, у давнину навіть котів та собак у цей день до хати не пускали, щоб не навести грозу - гнів Перуна.

Під удари тулумбаса розпочав сакральне дійство Верховний Волхв Світовит Пашник, закликаючи Перуна укріпити наших воїнів у боротьбі з ворожою ордою.

“Перуне, батьку наш! Ми потребуємо твоєї сили і звитяги, мудрості та завзяття. Наповни душі наших воїнів хоробрістю і мужністю, світлом і правдою, щоб прибуло в роді нашому воїнів сильних, воїнів праведних. Будь з нами Перуне!” – лунало з вуст волхва.

“Ми відродимо могутність нашої держави! Перун нам допоможе своєю силою! Перемога буде за нами!”, - скандували чоловіки.

На завершення свята довкола вогнища чоловіки у вінках з дубового гілля станцювали аркан.

Чоловіки співають: 

"Мати Слава витає над полем,
У тім полі змаг тримають вої,
Бийте, бийте, не жалійте ворогів которних".

Культ Перуна дуже давній. Вважають, що за князя Володимира певний час Перун був головним божеством Київської держави й символом державного єднання. Ідол Перуна стояв на одному із київських пагорбів, був він дерев'яний, мав залізні ноги, срібну голову та золоті вуса. За легендами, Перун, якого князь Володимир скинув з Київських гір, подолав Дніпрові пороги і навіки причаївся біля Хортиці. Як стверджував нині покійний запорізький краєзнавець Володимир Шовкун, це місце знаходиться неподалік від тої частини Дніпра з піщаною косою, яку називають Перунья рень. “Перун тут пірнув і не випірнув”, - стверджував він.

Перунью рень видно з Брагарні, де запорізькі рідновіри відзначали свято Перуна – і в цьому є певна знаменність.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя