Про шкідливість схуднення або Як мене не взяли до Поліції

10 жовтня стартував набір до Нової поліції Запоріжжя

Ольга Касіч-Пилипенко

Наскільки складно потрапити до Нової поліції Запоріжжя спробував на собі кореспондент порталу Depo.Запоріжжя.

Мене охопив звичайний інтерес, а як же все влаштовано в новій структурі? Чи зможу я, маючи нездоланне бажання змін у країні, стояти біля витоків цих змін?

Це я)))))

Перший етап, подача анкети, був найпростіший, найлегший і найшвидший. Потрібно було вказати паспортні дані, наявність водійських прав, освіту, рід діяльності. Так як анкету я подала в перший день прийняття заявок, чекати довелося довго, поки всі бажаючі дійдуть до приймальної комісії. 30 жовтня мені на електронну пошту прийшов заповітний лист: "Дякуємо за виявлене бажання стати частиною команди Патрульної служби м. Запоріжжя! Ми раді запросити Вас на перший етап відбору - тестування загальних навичок. Це комп’ютерне тестування на вміння логічно мислити."

День тестування та підказки інструктора

Прийшовши в призначений день, в призначене місце, я побачила близько 60 осіб. Тут були абсолютно різні люди: студенти, колишні АТОшники, прості городяни, нинішні співробітники МВС. І в кожного з них була своя причина, з якої вони хотіли потрапити в Нову поліцію: висока зарплата, участь в реформуванні країни, престижна робота, мрія дитинства, яка так і залишилася мрією. Були й такі, які прийшли "за компанію".

Всіх поділили на групи по 15 людей і розвели по різним аудиторіям. До слова, деякі кандидати поводилися дуже дивно. Хтось з хлопців заходив в аудиторію у шапках. Були й такі екземпляри, які просили дати їм тести не українською, а російською мовою. У деяких кандидатів від хвилювання так сильно тремтіли руки, що вони не могли попасти в клітинку для підпису.

Перед тестуванням нам провели невеликий інструктаж. Всього 60 питань, на відповіді відводилося 90 хвилин. Телефони потрібно було не просто поставити на беззвучний режим, а вимкнути і покласти на стіл. Калькуляторами користуватися не можна. На столі перед кожним лежала ручка та папір для записів, які, після здачі тестування, треба було залишити в аудиторії. Питання тесту були розбиті на декілька груп: аналогії, логіка, слова, речення і математика. У кожному блоці по 12 питань.

Загалом, тест був не дуже складним, але потрібно було бути уважним і зосередженим. Найменше часу я витратила на слова і речення. Над логікою і аналогіями потрібно було просто добре думати. А ось питання з математики, мені, гуманітарію, далися найскладніше. Їх я вирішила залишити "на закуску". Наприклад: "У конкурсі краси може бути одна міс і одна віце-міс. Яка ймовірність однієї дівчини стати віце-міс, якщо в конкурсі бере участь 60 конкурсанток?" Або ось: "Джон продав у перший день 8 ананасів, а в кожний наступний день продавав удвічі більше, ніж у попередній. Скільки ананасів продав Джон за тиждень?". Начебто і не складно, але звичних калькуляторів під рукою нема.

Під час тестування по аудиторії ходили інструктори, стежили за порядком, допомагали з комп'ютерами і програмою, яка періодично зависала через повільний інтернет. Час тестування лунав дуже швидко. Приблизно через годину аудиторію покинув перший кандидат. А я все сиділа і переключала три питання з математики, в надії все-таки знайти вірні відповіді. У цей час за моєю спиною встав інструктор, потім нахилився до мене і швидко на вухо прошепотів: "Два". Я, сказати чесно, дуже здивувалася такій поведінці, але все ж тицьнула на другий варіант відповіді. На друге запитання я відповіла сама, а от, відповідаючи на останнє запитання, я побачила, як легенько стукає по моєму столу одним пальцем інструктор-помічник. Клацнувши на перший варіант відповіді, я урочисто оголосила, що закінчила тестування. Не можна сказати точно, допоміг мені інструктор чи ні, так як комп'ютер не показує, чи правильно ти відповів, а лише видає загальну кількість набраних балів. Завершивши тест, на екрані монітора з'явилася інформація, що я правильно відповіла на 43 питання. Інструктор сказав, що це хороший результат, але, виходячи з аудиторії, я була не дуже задоволена. Як з'ясувалося трохи пізніше, я насправді набрала бал вище середнього. В середньому, в Запоріжжі кандидати набирали 30-35 балів. До слова, мінімальний результат у 13 балів показала дівчина. Рекорд, 58 правильних відповідей, так само належить представниці слабкої статі. За чутками, прохідним балом на наступний етап відбору були 30 правильних відповідей.

Вражень від першого тестування було у всіх багато.

"Я думала, що добре знаю українську мову, а на практиці це виявилося для мене найскладнішим завданням! При складанні речень, мені доводилося перекладати все на російську, підставляти варіанти і обирати правильну відповідь", - ділиться своїми враженнями дівчина, яка набрала 32 бали.

"А що я? Я взагалі тільки з АТО повернувся! Нічого не знаю. Геть заплутали мене цими питаннями. А я ще й не спав дві доби перед тестуванням...", - намагався знайти виправдання хлопець, який зумів набрати лише 24 бали.

В принципі, більшість кандидатів виховані та ввічливі люди. Побажали один одному успіхів і розійшлися по домівках чекати запрошення на наступний етап. Виявилося, чекати потрібно було зовсім небагато - в цей же вечір мені на пошту прийшло запрошення на військово-лікарську комісію (ВЛК). Вранці наступного дня передзвонили, спитали, чи отримала я запрошення, чи все мені зрозуміло. Потрібно відзначити, що організація відбору до Нової поліції влаштована щонайкраще. Всі люди, які супроводжують процес, дуже люб'язні, спокійні, відповідають на всі питання і все пояснюють. Загалом не виникає відчуття, що ти нікому не потрібен, не знаєш, куди йти і що робити.

Районна поліклініка, або приходьте завтра

Для проходження ВЛК в листі-запрошенні значився перелік аналізів, який рекомендувалося вже мати при собі, щоб не витрачати на це час в поліклініці МВС. Я практично ніколи не хворію, в лікарнях жодного разу не лежала, а нашу районну поліклініку обходжу десятою дорогою. Зізнаюся, що всі довідки, які мені були необхідні для роботи та навчання, чесно купувала через знайомих і незнайомих лікарів. Було і цього разу бажання попросити допомоги і уникнути черг в кабінети, даремно витраченого часу, очікування результатів і спілкування з бабусями в коридорах поліклініки. Але тут прийшло усвідомлення того, куди я йду, і виникло питання: "Ми створюємо щось нове чи продовжуємо діяти за старими схемами?" Ні, вирішено! Здам всі аналізи самостійно.

Я провела в поліклініці годин п'ять. "Кров на RW беруть не у нас, а на третьому поверсі". Добре, йду туди, стою в черзі, заходжу в кабінет і чую: "А штампік на напрямку де? Йдіть на другий поверх, їх ставлять там". Гаразд, спускаюся, ставлять штамп і: "Завтра здасте, сьогодні вже прийом закінчено" "Так як же так? Я тільки з кабінету, мене там чекають зараз, готові прийняти. Ну поставте на сьогодні, будь лааааска".

А ось в кабінеті, де я здавала кардіограму, лікар навіть намагалася мене відмовити від поліції:
- Ти теж в поліцію? Та що ж ви всі туди йдете? Тобі-то це нащо потрібно?
- Ну, як це навіщо? Країну на краще міняти буду! Хочу стати частиною грандіозної реформи.
- Небезпечно же як! Знайди собі роботу спокійніше! Ти ж дівчинка!
- Так вона ж не сама буде, а з напарником. Нехай спробує поступити. Набридло жити в країні, де всюди бардак! А хто, якщо не молодь, зможе все змінити? - Включилася в розмову інший лікар, яка зайшла в кабінет.
- Ну от ти б відпустила свою дитину в поліцію? - Ніяк не могла заспокоїтися кардіолог.
- Відпустила б, звичайно, тільки він в АТО зараз... Добровольцем пішов...

Худорлявим не місце у Новій поліції

Те, що я не пройду медкомісію, я зрозуміла за кілька днів до самої комісії. У соцмережах мені почали попадатися пости, в яких кандидати з інших міст писали про те, що в Нову поліцію не беруть з вагою менше 55 кг. Намагаючись хоч якось врятувати становище, я їла і вдень, і вночі. Я заходила в фаст-фуди, вдома їла смажену картоплю і макарони з хлібом. Мені вдалося набрати півтора кілограма, які ситуацію, звичайно, не врятували.

Прийшовши в поліклініку МВС, я точно вирішила, що все одно пройду всіх фахівців. У перший кабінет завели групу з 15 людей. Ми заповнили картки для проходження медкомісії, а потім встали в чергу, щоб зважитися і дізнатися зріст. Стоячи на вагах, я намагалася втиснути себе якомога сильніше в підлогу. Якби я знала, що зважують в одязі, я б поклала в кишені щось важке. А так - 164 см і 48,5 кг. Варто відзначити, що ці дані лікар записала олівцем. Інші фахівці також щось писали ручкою, а якісь результати - олівцем. З чим це пов'язано, ніхто пояснювати не хотів. Якщо чесно, я думала, що мені скажуть про мою непридатність відразу після зважування. Лікар, яка перевіряла дані і вклеювала принесені аналізи, попередила мене про те, що кандидатів вони набирають з вагою від 55 кг. "У мене просто кістка вузька, - посміхнулася я. - А взагалі я спортом все життя займаюся, і почуваю себе дуже добре" "Я розумію ваше бажання потрапити в Нову поліцію. Ну, що ж, спробуйте…", - відповіла лікар і написала перелік кабінетів, які мені потрібно було пройти. ЛОР, окуліст, гінеколог, хірург, невропатолог, стоматолог і терапевт.

Чесно кажучи, час під кабінетами минав дуже швидко і весело. Спочатку я стояла і "приміряла" на кожного кандидата, будь то хлопець чи дівчина, форму нового поліцейського. "Ось цей злий такий, до нього і підійти страшно, якщо навіть допомога знадобитися", "Ось цей "поліцейський" аж надто замалий. І що ж він зможе зробити, якщо потрібно буде заспокоювати п'яного дебошира?", "А ось цей нічого такий... Високий, симпатичний, з гарним почуттям гумору, але при цьому сильний і серйозний. Ідеальний новий поліцейський!". У коридорах поліклініки МВС було шумно. Всі знайомилися, ділилися враженнями від проходження попереднього етапу відбору і розповідали чутки та історії, як проходили відбори в інших містах. Ми проявляли щирий інтерес один до одного, бажали успіхів і сподівалися зустрітися на ФІЗО.

Що стосується самої комісії, то кожен з лікарів поставив мені діагноз "Здорова", а висновок: "Придатна до служби". В жодному з кабінетів не виникало питань і сумнівів щодо мого здоров'я. Я абсолютно здорова і придатна для роботи в Новій поліції. Однак запрошення на ФІЗО мені так і не прийшло. Скоріш за все, саме шість з половиною кілограмів поставили хрест на моїй поліцейській кар'єрі. І в мене тут же виникло питання, якщо людину, яка добре склала тести, займається спортом і є повністю здоровою, можуть не взяти лише через недобір ваги, то чому настільки важливий критерій не вказується в основних вимогах до кандидата Нової поліції?

Тим, хто не пройшов

У Нову поліцію Запоріжжя планують набрати 800 поліцейських. Заявки подали 5500 чоловік. Проходять насправді кращі й гідні, тому можна радіти вже цьому і сподіватися, що нова структура принесе позитивні зміни. Тим, хто спав і бачив себе в новій формі, тим, для кого це була мета номер один, тим, хто ретельно готувався до кожного етапу, але з якихось причин не підійшов, хочеться сказати наступне. Життя не закінчується на цьому. Реформа набирає обертів, набори в Нову поліцію будуть проходити в сусідніх областях, де можна буде знову спробувати свої сили. У будь-якому випадку всім вам вже можна сказати спасибі, за те, що ви захотіли щось змінити, а не залишилися, сидячи на дивані, обурюватися тому, що відбувається в Україні. Ви висловили готовність зробити Запоріжжя та Україну краще, до якого б етапу відбору ви не дійшли. Не соромтесь, що вас не взяли в поліцію, хтось і до вхідних дверей приймальної комісії не дійшов.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя