Як демарш "демократів" може покласти край "монополії заводчан" у Запорізькій міськраді

Після того, як майже половина депутатів демонстративно залишила сесійну залу Запорізької міськради, здавалося, що це все одно ні на що не вплине. Але впевнена в собі "заводська більшість" була змушена "здати назад"

Як демарш "демократів" може покласти кра…

Депутати, журналісти та громадськість Запоріжжя очікували, що перша у 2018 році сесія Запорізької міськради, запланована на 31 січня, буде спокійною та відносно швидкою. Половину січня вся країна відпочивала, і якихось надто серйозних проектів, які б увійшли до порядку денного, за цей час у Запоріжжі не назбиралося. Прогноз у такому ж дусі перед початком сесії зробив і секретар міськради Руслан Пидорич - мовляв, все важливе або розглянули в грудні, або лишили на лютий, а сьогодні будуть переважно процедурні питання.

Найбільше уваги до сесії було прикуто до двох фігурантів корупційних скандалів грудня-січня - заступника мера Анатолія Пустоварова та депутатки Зінаїди Гальчинської. Обох у сесійній залі "відзначили" місцеві активісти (Пустоварова - "заочно", бо він досі на лікарняному).

Починалася сесія у звичному ритмі: одні питання виключали з порядку денного, інші навпаки додавали. Оголошена 15-хвилинна перерва затягнулася на цілу годину. Як виявилося потім, у цей час представники "демократичних" фракцій спілкувалися з мером Володимиром Буряком.

Після перерви депутати від "Батьківщини", "Солідарності" та "Укропу" вийшли до трибуни й виступили з заявами проти політики більшості в міськраді. Основною претензією було те, що "Опоблок" і сателіти умисно "валять" проекти "демократів", дивлячись не на їхній зміст, а на прізвища авторів. Депутати додали, що не бачать сенсу в своєму перебуванні в міськраді за таких умов, і залишили сесію. До них приєдналися члени четвертої фракції - "Самопомочі", а також позафракційна Катерина Константинова.

Спочатку здалося, що демарш ніяк не завадить більшості ("заводчанам" з "Опоблоку", "Нашого краю" та "Нової політики") продовжити голосувати - в залі було 35 депуатів, сесія лишалася правочинною. Проте сталася ще одна несподіванка - сесію вирішили завершити за тиждень, призначивши друге пленарне засідання (для ЗМР такий формат є абсолютно нетиповим).

Мер Володимир Буряк при цьому показово зіграв роль "миротворця", заявивши, що "заводчани" й "демократи" неодмінно мають домовитись та владнати всі проблемні питання протягом цього тижня.

Запорізьке навколополітичне середовище кинулося обговорювати непересічну подію. Хтось похвалив "опоблоківців", побачивши у їхньому рішенні неочікувану шляхетність. Інші вважають, що міська влада в останній момент передумала й вирішила не продовжувати сесію, аби зберегти обличчя та показати, що їй не все одно на думку меншості та їхніх виборців (як про це кажуть самі демократи).

Ще одну цікаву версію висунув депутат Андрій Согорін. Він зауважив, що 35 депутатів, які лишилися в залі - це майже мінімальна кількість голосів, необхідних для ухвалення рішень (за умови, що всі, хто лишився, будуть одностайно голосувати "за"). Однак перед розглядом низки винесених проектів деякі депутати-заводчани мали заявити про конфлікт інтересів і не голосувати. І на прикладі цих голосувань всі б могли побачити, що за відсутності "демократичних" фракцій прийняття питань, які стосуються заводів, стає неможливим. Якщо Согорін має рацію, "демократи" отримують серйозний важіль у суперечках із більшістю, якого раніше їм так не вистачало.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme