Ядерний вінегрет із малосольною осетриною: Чим за рік запам’яталися запорізькі нардепи

Вони "влетіли" платникам податків у мільйони гривень. Завдяки одному з них найбільшу парламентську фракцію називають "фракцією весільних фотографів". При цьому, попри потужне представництво в парламенті, вони геть розчинилися в ньому. Вони – це запорізькі нардепи

Журналіст регіональної редакції Depo.Запоріжжя
Ядерний вінегрет із малосольною осетрино…

Рік тому, 29 серпня 2019-го, набула повноважень Верховна Рада України IX скликання. Запорізький регіон отримав у ній найпотужніше за весь час представництво. Враховуючи депутатів, обраних в загальнодержавному багатомандатному окрузі, запоріжці вважають "своїми" щонайменше 13 обранців. Причому завдяки саме запорізькому нардепу Сергію Штепі парламентську монобільшість опоненти називають "фракцією весільних фотографів", підкреслюючи таким чином рівень державницької компетенції та випадковість зібраних "слуг". 

За рік роботи у Раді жодний з запорізьких нардепів не став впізнаваною медійною персоною всеукраїнського рівня. Хтось загубився взагалі, як, наприклад, обраний за списком "Слуги народу" Михайло Крячко, який в сесійній залі ні з місця, ні з трибуни не проронив ані слівця. Хтось вдавався до дещо диких спроб привернути до себе увагу, як, наприклад, "слуга"-мажоритарник Євген Шевченко, що "прославився" виступом на російському ТБ, низкою дивних постів у соцмережах тощо.

Відзначаючи рік нового парламенту, Depo.Запоріжжя згадує, чим ще запам’яталися запорізькі нардепи.

Уже згаданий Сергій Штепа, окрім власне мему про весільного фотографа, потішив одразу після обрання заявою про те, що потрапляння у ВР на половину його особиста заслуга, а вже потім – бренду "Слуга народу".

"Слуга", обрана по мажоритарці, Марина Нікітіна додала вислову про "фракцію весільних фотографів" нового змісту, взявши у помічники "візажиста, бровиста" Вікторію Гужву. Ці послуги помічниця нардепки рекламувала в Інстаграм. Зараз там написано: "Працюю в політиці. Випромінюю любов, доброту і щастя". 

Окрім того, Нікітіна не вдало засвітила перед парламентськими папараці з перепискою стосовно місцевих виборів. Чогось занадто скандального у цій переписці не було, хіба що факт кадрового голоду у "слуг" та нецензурні вислови у відповідях абонента Нікітіної – її помічника (не візажиста) Андрія Каверіна: "Марино, напиши йому, нехай від мене від**еться. Хіба це наші проблеми, що у голови запорізького районного штабу колектив людей не може набрати в комісію? Навіщо мені розповідати, що якщо ми всі разом не наберемо людей, то буде ж*па в Запорізькому районі?" 

Набагато цікавішою була переписка нардепа-списочника Олександра Кабанова, якого раніше називали "смотрящим" за місцевими виборами в Запоріжжі. Власне, у цій переписці Кабанов підтверджує статус, зазначивши, що йому "відали все, СН" (вочевидь, це абревіатура від "Слуга народу"). Нардеп також обговорює з якимось Анатолійовичем, позначеним як Едик (можна припустити, що йдеться про депутата Запорізької обласної ради від ЄС Едуарда Гугніна) кандидатуру на мера неназваного міста на ім’я Ваня (імовірно, йдеться про першого заступника голови ЗОДА Івана Федорова, який нині вже вступив у ще не оголошену кампанію з виборів мера Мелітополя). Із цієї переписки можна зробити висновок, що кандидатура "Вані" "слуг" цілком влаштовує, хоча він йде не від них і є чинним депутатом облради від "Солідарності".

Обережно! Ненормативна лексика!

На пікантній переписці ловили також бердянського нардепа-мажоритарника від ОПЗЖ Олександра Пономарьова. Він навіть позвався на журналістів одного з центральних телеканалів, які оприлюднили її, до суду.

Разом зі своїм однопартійцем Володимиром Кальцевим, обраним в багатомандатному окрузі, Пономарьов попався й на кнопкодавстві. Причому кнопкодавили вони один за одного. Однак, рекорд встановив лише Кальцев: за перші три місяці роботи в Раді цього скликання він встиг проголосувати за себе і "того хлопця з Бердянська" дев’ять разів.  

Ну а самим скандальним нардепом за рік роботи, скоріше за все, може вважатися Євген Шевченко. Уже за два місяці після обрання нардеп засвітився у російських пропагандистів із заявою, що з рухом спротиву капітуляції розберуться правоохоронці і що проти "Формули Штайнмайєра" виступають "радикальні націоналісти, політика яких полягає у ворожнечі і війні".

Загалом упродовж усього року складалася враження, що Шевченко заздрить "слугам-кварталівцям" і жадає розважити публіку хоча б у ролі нардепа. Бурхливу радість у FB-спільноти викликав його пост, присвячений річниці аварії на ЧАЄС. "Пам'ятаю цю ніч як зараз. Було по-весняному тепло, у нас на півдні України", – розпочав інтригувати Шевченко. Далі у споминах були присутні: мрія потрапити служити в Афганістан, трилітровий бутильок з домашнім виноградним вином, малосольна осетрина і над усім цим, не побоїмося цього слова, вінегретом (мовою оригіналу): "Это было похоже на северное сияние, только красного цвета и квадрантной (саме такої, – ред.) формы". 

Що це було, мало хто зрозумів, але кращі коміки країни, якщо бачили, могли перейнятися конкурентом.

А ще Шевченко наввипередки з Путіним вітав Олександра Лукашенка з "перемогою" на виборах. А в проміжку прийняв "бойове хрещення" зеленкою і дуже обурився через зіпсований "лук". При цьому зеленки начебто дістав випадково, але у суворій відповідності до вислову "Бог шельму мітить". Тоді перепало й Кабанову.

Шевченко

Загалом, якщо Шевченко продовжуватиме у тому ж дусі, то за рік-два таки отримає всеукраїнську медійну слава. Звісно, таку, на яку заслуговує.

Згадуючи рік запорізьких нардепів у Раді, варто також зазначити, що найбільш "балакучими" у сесійній залі були Олександр Пономарьов – майже сотня виступів, щоправда, жодного з сесійної трибуни; Володимир Кальцев – понад півсотні виступів – усі з місця; Юлія Яцик – майже три десятки виступів, приблизно половина – з трибуни.

Рекордсменами за кількістю поданих депутатських запитів стали нардеп-"слуга" Павло Мельник – 50 запитів, Михайло Крячко – 38 та Юлія Яцик – 20. Володимир Кальцев подав один запит, Євген Шевченко – два. Усі були розглянуті.

Щодо безпосередньо законотворчої діяльності, запорізькі нардепи є співавторами десятків проєктів законів.

Сесійну залу запорізькі обранці відвідували доволі сумлінно, деякі, як наприклад Штепа, не пропустили жодного засідання.

За рік лише на житло у столиці "спустили" понад два мільйони гривень грошей платників податків. Не гребували брати компенсації, зокрема, небідні Кальцев і Пономарьов.

Читайте також

Чіпляючись рейтингом за мости: Які сподівання запоріжців виправдав президент Зеленський

Тріумф котів і війна з ярмарками: 12 подій, що зробили рік на Запоріжжі

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme