ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Вже не разом: Чи виживе "Мотр Січ" без Росії?

В середу, 20 травня, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк повідомив, що Україна розірвала військово-технічну співпрацю з Росією
Depo.
21 травня 2015 14:32
ФОТО: depo.ua
Вже не разом: Чи виживе "Мотр Січ" без Росії?
Вже не разом: Чи виживе "Мотр Січ" без Росії?

Портал Запоріжжя.depo.ua вже неодноразово писав про те, що запорізьке підприємство АТ "Мотор Січ" мало залежність від РФ. А отже тепер, завод остаточно втратив мільйонні контракти та замовлення.

"Російська Федерація представляє небезпеку для української держави і для її територіальної цілісності. Тому угода про військово-технічне співробітництво з Росією розривається Кабінетом Міністрів України", - сказав вчора Яценюк.

Зазначимо, угода про співпрацю була підписана ще 26 травня 1993 року.

Що ж стосується "Мотор Січ", то підприємство, не зважаючи на заборону Президента "дружити" з РФ, продовжувала поставляти до Росії гелікоптерні, авіаційні, ракетні двигуни.

До 2016 року підприємство нардепа В'ячеслава Богуслаєва зобов'язане поставляти Росії 250-270 двигунів ТВЗ-117 и ВК-2500 щороку. Нагадаємо, ці двигуни встановлюються на більшість військових і транспортних гелікоптерів Мі-26, Ка-31, Ка-52, Мі-8, Мі-24, Мі-28Н, Мі-35.

Проте підприємство виробляє ще й інші двигуни, які росіяни використовують для літаків-амфібій Бе-200, Як-130, а також для важких транспортних літаків АН-124 "Руслан".

Нагадаємо також, що після заборони співпраці РФ зазначила, що зможе самотужки вироблять необхідну кількість двигунів. Мовляв і комплектуючі є, і заводи, і гроші.

Проте експерти неодноразово заявляли, що для того, аби розпочати масове виробництво потрібен ще й час. Мова йшла про те що раніше 2016 року росіяни не зможуть випускати власні двигуни.

А от чи зможе "Мотор Січ" знайти інший ринок збуту своєї продукції в такому о1бсязі? І як позначиться, таке силоміцьке для підприємства, розірвання дружби з РФ? Дізнаємось вже дуже скоро.

Наразі жодних заяв з цього приводу ані власник АТ "Мотор Січ", ані його заступники не робили. Офіційні сайти підприємства та самого Богуслаєва також не розміщували інформацію стосовно розірвання військово-технічної співпраці.

Нагадаємо, що "Мотор Січ" є однім з найбільших підприємств регіону, на якому працюють майже 30 тисяч людей.