ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Влада Запоріжжя не залучила до бюджету 15 мільйонів гривень плати за землю

Фінінспектори виявили втрачені можливості додатково залучити до бюджету Запоріжжя понад 15 мільйонів гривень плати за землю
Depo.
8 червня 2015 13:47
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє портал Запоріжжя.depo.ua з посиланням на прес-службу Держфінінспекції в Запорізькій області, подібне недбальство бцло виявлено під час ревізії фінансово-господарської діяльності управління з питань земельних відносин Запорізької міськради.

Зокрема, ревізори виявили, що в управлінні відсутня єдина база договорів та механізм взаємодії, що не дозволяє контролюючим органам ефективно адмініструвати плату за землю, вести претензійно-позовну роботу.

Фахівці Держфінінспекції констатували, що не всі землекористувачі привели у відповідність (або зробили це із запізненням) договори оренди земельних ділянок згідно з положеннями рішень Запорізької міськради стосовно зміни їх нормативної грошової оцінки, а також щодо збільшення відсоткової ставки орендної плати за окремими видами діяльності.

Встановлено, що суб'єкти господарювання користувалися земельними ділянками без правовстановлюючих документів. До того ж, до деяких діючих договорів оренди встановлені конкретні ставки, що унеможливлює автоматично переглядати розмір розрахунку з бюджетом. Ревізори зафіксували й факти, коли юридичні і фізичні особи вже після завершення нормативного строку будівництва продовжували за землю сплачувати за ставками, встановленими рішеннями Запорізької міськради тільки на час будівництва.

Крім того, фінінспектори виявили, що 17 підприємств, які перебувають в стадії банкрутства, користуються 25 гектарами міської землі, не сплативши майже 2,6 млн. грн. орендної плати.

В цілому ж за результатами ревізії встановлені резерви наповнення бюджету міста Запоріжжя, розрахунково, на суму понад 15,3 млн. грн.

Керівнику управління з питань земельних відносин Запорізької міськради направлено лист з вимогою усунути виявлені порушення, а матеріали ревізії передано до прокуратури області.