ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Вільну землю для бійців у Запорізькій області шукатимуть правоохоронці

Для того, щоб бійцям АТО вистачило вільних земельних ділянок, запорізькі правоохоронці шукатимуть землю, яка використовується незаконно
Depo.
11 серпня 2015 21:00
ФОТО: depo.ua

Бійці АТО не можуть отримати земельні ділянки поблизу своїх міст та селищ, коли по них звертаються. Місцеві землевпорядники посилаються на відсутність вільних ділянок за межами населених пунктів, а місцеві чиновники на відсутність генпланів, без яких неможливо відвести землю у містах і селищах. Про це порталу Depo.Запоріжжя стало відомо під час чергового засідання обласної ради ветеранів АТО.

Потенційно по земельні ділянки у Запорізькій області можуть звернутися понад п'ять тисяч учасників АТО, саме стільки вже повернулися із зони бойових дій або будуть демобілізовані найближчим часом. Якщо кожен виявить бажання отримати два гектари, знадобиться 10 тисяч гектарів вільної землі. Проте скільки її в області, достеменно невідомо. Лише зараз і доволі важко створюється земельний резерв, поповнюватимуть який у тому числі й за рахунок землі, що використовується незаконно. Для цього землевпорядники звертаються до міліції і прокуратури, яки у свою чергу діють у відповідності до ст. 197-1 (Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво) Кримінального кодексу України. Таким чином вже перевірено 12 тисяч гектарів, проте вилучено менше двох тисяч.

За словами керівника обласного управління Держгеокадастру Олександра Бондара, поповнювати резерв також планується за рахунок земель Національної академії наук. Звісно, не дослідницьких та селекційних ділянок, а тих, що заростають бур'яном. Такі є навіть у межах Запоріжжя, де отримати землю більшість бійців й не сподівається.

Створення земельного резерву землевпорядники планують завершити за два тижні, після цього обіцяють зробити її відкритою.

Однак поки що лише десять бійців отримали земельні ділянки, це майже вдесятеро менше, ніж звернулося по них.

Більше новин про те, з якими проблемами стискаються бійці, що повертаються із зони АТО, читайте на сайті Depo.Запоріжжя