Від Запорозької Січі до Круглого будинку: ТОП-10 місць для фото на тлі Запоріжжя

Іноді, аби назавжди закарбувати в серці місто, що сподобалося, треба вдало закарбувати себе в ньому – на світлинах

Марія Іовова

Портал Depo.Запоріжжя до 250-річчя міста склав ТОП-10 локацій для фото, традиційних та не дуже, де можна найвдаліше закарбувати себе на тлі Запоріжжя.

Дніпрогес

Дніпровська гідроелектростанція – своєрідний пам'ятник інженерної думки перших п'ятирічок радянського періоду. Одна з перших і найбільших гідроелектростанцій початку XX століття. Легендарна гребля є одним із традиційних символів Запоріжжя. Її загальна довжина складає 1300 метрів, максимальна висота – 60,5 метрів.

Красиві фото на тлі Дніпрогесу можна зробити з декількох місць: на площі Запорізькій, де раніше стояв пам'ятник Леніну, а також на оглядовому майданчику Музею історії запорізького козацтва на острові Хортиця.

Як дістатися: На площу Запорізьку можна потрапити, вийшовши на однойменній зупинці. Чимало маршруток, які проїжджають проспектом, проходять через цю зупинку.

Дістатися оглядового майданчика можна на тролейбусі №1, який проходить в північній частині Хортиці.

Запорозька Січ

Унікальний історико-культурний комплекс, що відтворює образ козацької столиці і атмосферу часів козацтва. Тут зібрані воєдино найцікавіші елементи архітектури, культури, побуту і життя запорозьких козаків. Сьогодні комплекс "Запорозька Січ" – це одне з найпопулярніших місць на Хортиці серед відвідувачів. Це місце залишає незабутні враження завдяки унікальній атмосфері і історичному духу козацтва.

Як дістатися: "Запорозька Січ" розташована у північній частині Хортиці. Сюди можна дістатися на тролейбусі №1. Окрім того, найближчим варіантом до острова є тролейбус №3 або маршрутки №46, 15, 93. Їхати треба до Таганської вулиці, звідтам пішки вниз через міст на острів, а потім ліворуч до самого комплексу.

Годинник закоханих

Сьогодні "Годинник закоханих" є одним із символів Запоріжжя. Його встановили на бульварі Шевченка у 2003 році за ініціативою тодішнього мера міста Олександра Поляка.

Годинник прикрашений гербом Запоріжжя, і спочатку повинен був використовуватися в якості міських курантів. Але за деякий час його зробили музичним: з кожною годиною хронометр відтворює куплет з пісні "Коли весна прийде", яка вважається неофіційним гімном міста. "Закоханим" годинник став після того, як молодята взяли за традицію фотографуватися біля нього на щасливе сімейне життя.

Окрім того, біля годинника розташована популярна фотозона "I love ZP".

Як дістатися: "Годинник закоханих" розташований навпроти міської ради. З громадського транспорту потрібно вийти на зупинці "Бульвар Шевченка".

Пам'ятник Миколі Рибникову

Актора Миколу Рибникова в образі молодого сталевара з фільму "Весна на Зарічній вулиці", епізоди якого знімали у Запоріжжі, увічнили в металі. Скульптура, встановлена на проспекті Металургів, зображує сталевара Сашка Савченка, що присів перепочити. З відомим металургом можна сісти поруч і зробити гарне фото.

Як дістатися: Пам'ятник розташований на проспекті Металургів. Дістатися можна будь-якою маршруткою, що їде проспектом Соборним.

Фонтан життя

Центральний фонтан Запоріжжя, розташований на площі Маяковського. Він був споруджений в пам’ять жертв Чорнобильської катастрофи. Своєрідна композиція фонтану являє собою кулю, що обертається, і вісім скульптур біля підніжжя. Важить куля близько 3,8 тонни, а її діаметр становить 1,3 метра. Розташовані навколо кам’яні скульптури відображають історію, культуру і побут українського народу. 

Вже багато років місце навколо фонтану є улюбленим для прогулянок мешканців Запоріжжя та гостей міста, а також локацією для проведення різноманітних міських заходів і фестивалів.

Як дістатися: Дістатися можна будь-якою маршруткою, що їде проспектом Соборним. Фонтан розташований між зупинками "ТЦ Україна" та "Вулиця Сталеварів". 

Хортицькі сходи

Основною визначною пам'яткою паркового комплексу на Хортиці, побудованого в 1930-1940 роках, стали кам'яні сходи, що простягнулися від будівлі ЦІМЕТа (колишнього Центрального інституту механізації та електрифікації тваринництва) вниз до району багатоповерхових будинків в селищі Наукове містечко. Ці довгі сходи, що складаються із 168 сходинок, практично з самого моменту спорудження привертали до себе увагу людей з усіх куточків міста.

Сходи завжди користувалися великою популярністю серед молодят, які часто заїжджають сюди на весільні фотосесії. Завдяки цьому місце в народі стали називати "сходами закоханих". Нині сходи виглядають не дуже приглядно, але тут все ще можна зробити гарні світлини.

Як дістатися: Сходи розташовані біля покинутого інституту ЦІМЕТ на острові Хортиця. Вийти потрібно на зупинці "ЦІМЕТ".

Млин на Хортиці

Дерев'яний млин розташований на острові Хортиця біля Кінного театру. Його спорудили у 2000-х, взявши за зразок вітряки, характерні для Нижнього Придніпров’я XIX століття. Нині млин має статус унікального туристичного об’єкта, який прикрашає землі Хортиці.

Як дістатися: До млину дістатися можна тільки на таксі або машині, громадський транспорт туди не ходить, а від найближчої зупинки йти далеченько – близько сімох кілометрів.

Фото на тлі заводів

Як ще можна сфотографуватися в Запоріжжі, як не на тлі заводів, на викиди яких завжди скаржаться жителі міста. Фото в індустріальному стилі треба робити в Дніпровському районі міста біля Правобережного пляжу.

Як дістатися: Доїхати до локації можна будь-якою маршруткою, яка йде через Дніпрогес (перша зупинка після греблі).

Круглий будинок

Будинок є унікальною пам’яткою архітектури Соцміста. Його діаметр становить 150 метрів. Будівля була збудована упродовж 1933-1937 років, має 14 під’їздів, які загалом налічують 468 квартир.

Навколо "круглого будинку" існує чимало легенд. Більшість з них пов'язані з незвичною формою споруди. Найпоширеніша думка – дім побудований у формі першої літери прізвища "Сталін". Ще одна подібна легенда розповідає, що будинок мав бути "першою літерою" абревіатури "СРСР". Обидві геть спростовують науковці.  А ось припущення, що в архітектурі будинку увічнено греблю Дніпрогесу, яка має дугоподібну форму, більше схоже на правду. Особливої схожості будинку з Дніпрогесом надає галерея з колонадою.

Як дістатися: Будинок розташований на вулиці Незалежної України, 31. Доїхати можна будь-якою маршруткою, що зупиняється на проспекті Металургів. Потім до будинку потрібно пройти 500 метрів.

Яскраві мурали

Протягом останніх років в Запоріжжі збільшилася кількість муралів. Тільки на початку жовтня на будинку Лещинського з'явився портрет джазмена Олександра Цфасмана. Нині на проспекті Соборному художник із США малює мурал з портретом історика Якова Новицького. 

Усі мурали міста дуже барвисті, яскраві та оригінальні. На тлі будь-якого з них можна зробити гарну фотографію, потрібно тільки вибрати "той самий" малюнок.

Як дістатися: Мурали розташовані в різних районах міста.

Читайте також

П’ять мальовничих місць у Запоріжжі для прощання з літнім сонечком

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя