Від стрілянини в райвідділі до різанини в лікарні: ТОП-5 запорізьких злочинів, від яких холоне кров

Зухвалість, з якою діють злочинці на Запоріжжі, підтверджує слова міністра Арсена Авакова, що вони "вписують" себе в порядок життя як даність

Від стрілянини в райвідділі до різанини…

У Запорізькій області правоохоронці оголосили війну злочинності та "злочинним манерам", які вже стали частиною повсякденного життя запоріжців. Портал Depo.Запоріжжя згадав найзухваліші злочини останніх місяців, які свідчать, що злочинці відчувають себе в регіоні привільно, а "злочинні манери", про які згадував міністр внутрішніх справ, не оминули правоохоронні органи.      

Розстріл на порозі селищної ради    

У райцентрі Якимівка 18 вересня минулого року на сходах селищної ради кілером був розстріляний заступник голови Якимівської ОТГ Дмитро Кирилов. За свідченнями очевидців, кілер добивав чиновника пострілами впритул. Кирилов помер на місці.

Вбивцю та його можливих пособників не знайдено. На згадку по собі він чи вони залишили спалену автівку, на якій зникли з місяця злочину, та знаряддя вбивства.

Правоохоронцями було висунуто кілька версій скоєння злочин, припускали,  що вбивство чиновника може бути пов'язано з особистим життям, комерційною або політичною діяльністю. Утім, є підстави вважати, що головною версією для правоохоронців має бути зв’язок Кирилова з організованою злочинністю, про який чимало писали ЗМІ.

Зухвале вбивство Кирилова мало б стати неабияким викликом для очільника ГУ Нацполіції в Запорізькій області Миколи Лушпієнка, адже сталося за кілька годин до його офіційного представлення в якості головного копа Запоріжжя. Однак відповіді на цей виклик з боку правоохоронної системи досі немає.

Наскільки захищеними почуваються жителі Якимівки, усвідомлюючи, що на їхній території виносить та приводять у дію "вироки" аж ніяк не правоохоронна система, – питання відкрите.  

Різанина в лікарні

Уніч проти 28 грудня минулого року в палату, розташовану на четвертому поверсі запорізької лікарні, проник вбивця і зарізав пацієнта. "Наніс ножем не менше семи ударів у життєво важливі органи шиї та грудної клітини, а також верхньої правої кінцівки, від яких настала смерть на місці події", – йдеться у матеріалах справи.

Пацієнт, якого було вбито, до цього перебував у лікарні тиждень, потрапив у неї з вогнепальним пораненням, яке було кваліфіковане поліцією як замах на вбивство. Тобто чоловіка уже хотіли вбити, перша спроба була невдалою, друга вдалася. Вбивця прийшов до лікарні саме для того, аби закінчити справу.

Пізно ввечері він у медичній масці та бахілах зайшов до приймального відділення лікарні вдаючи, що шукає аптеку, піднявся на четвертий поверх. Там представився родичем одного з пацієнтів 10-ої палати. Сказав, що хоче зайти до родича буквально на кілька хвилин. І, дійсно, пробув у палаті лічені хвилини, вийшов та швидко пішов, залишивши по собі труп у калюжі крові.

Цього разу вбивцю було затримано. Це 46-річний чоловік, раніше судимий. Досі невідомо, чи був він причетний до першого замаху. В ухвалах суду щодо обрання та продовження йому запобіжного заходу згадується лише злочин, скоєний у лікарні.

Палаючі авто

Проти ночі 25 квітня цього року у районному центрі – місті Василівка були підпалені кілька атівок місцевого підприємця. За словами постраждалого, які переповіла нардепка Юлія Яцик, підпал був здійснений через те, що підприємець відмовився платити місцевому кримінальному авторитету, який обклав даниною бізнес цілого району.

Це був далеко не перший подібний випадок. Щонайменше з 2018 року кримінальний авторитет тероризував місцевих підприємців. Тим, хто відмовлявся платити "смотрящому", підпалювали автомобілі, магазини тощо.

При цьому ефективного розслідування підпалів не було. Через це Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності підготував звернення до генерального прокурора Ірини Венедиктової та голови Нацполіції Ігоря Клименка з проханням створити слідчо-оперативну групу з числа фахівців Головного слідчого управління та Департаменту стратегічних розслідувань.

Лише після цього кримінальний авторитет був затриманий.

Вбивства кримінальних авторитетів

Упродовж останнього року у Запоріжжі були вбиті щонайменше двоє кримінальних авторитетів. У серпні 2019-го на власному повір’ї у приватному секторі був вбитий кримінальний "авторитет" на прізвисько "Петрік", який був пов’язаний з нелегальним видобутком металу на відвалах "Запоріжсталі" – так званій Чорній горі, але начебто відійшов від справ. Авторитета пошматували ножем двоє гостей, яких він сам і впустив. Вони навіть не ховалися від камер відеоспостереження, тож були встановлені правоохоронцями. При цьому, за наявною інформацією, досі не розшукані.

А уже 23 лютого цього року у Запоріжжі було вбито кримінального авторитета на прізвисько "Сарван". Чоловіка, який за деякими даними, був причетним до наркоринку та мав зв'язки з іншими місцевими кримінальними авторитетами, зарізали біля його ж приватного будинку на Нижній Хортиці. Вбивць також не знайшли.

Отже кримінальні війни в стилі 1990-х на Запоріжжі тривають.         

Стрілянина в райвідділку

Ну, і як вишенька на торті, моторошна ілюстрація того, хто ж розслідує злочини і як "злочинні манери" стають надбанням поліцейських.

Пригода трапилася 12 січня цього року на території Дніпровського відділу поліції в Запоріжжі – в службовому кабінеті на другому поверсі. Після закінчення робочого дня, близько 19:00, п’яний поліцейський гатив по кабінету з пістолету "Форт 12 Р" для відстрілу гумових куль. Інший зробив йому зауваження. Стрілець, не довго думаючи, поцілив колезі в голову. Пострілом було потрощено скроневу кістку, у постраждалого стався масивний крововилив, шансів вижити було небагато. Власне стрілець був впевнений, що колега не виживе. Тому в службовому кабінеті був імітований "самостріл" та навіть влаштований витік інформації в ЗМІ про спробу самогубства. У це спочатку повірили, от тільки підстрелений поліціант згодом прийшов до тями і, вочевидь, розповів деякі подробиці того, що сталося.

Важко повірити, що про події того вечора знали лише стрілець і постраждалий. Не вірять в це й Державному бюро розслідувань, слідчі якого розслідують справу. У ДБР кажуть, що сліди злочину стрілець "замітав" разом із третіми особами, на причетність до приховування спроби вбивства перевіряють керівництво відділу поліції та інших поліцейських. Утім, про відсторонення інших працівників райвідділку від посад не йшлося.  

Стрільцю оголошена підозра у закінченому замаху на вбивство. Попри тяжкість злочину, перебуває він не за гратами, а під домашнім арештом. Адже адвокати наполягали, а судді погодилися, що людина він в цілому непогана, з міцними соціальним зв’язками, тому причин тримати його під вартою немає.

При цьому підозрюваний, який, як зазначено в матеріалах суду, позитивно характеризується, жодним чином не допомагає слідству: свідчень не дає, відмовився надавати відбитки пальців та ДНК-матеріал. Суд ухвалив примусовий відбір, адже це найважливіші експертизи, але підозрюваний від цього, у прямому сенсі, відбився. "Відмовився надати зазначені зразки відповідно до ухвали слідчого судді від 19.03.2020 про примусовий відбір зразків букального епітелію з ротової порожнини та зразки папілярних узорів пальців та долонь рук та фізично перешкоджав отриманню цих зразків, що унеможливило відібрання зразків папілярних узорів пальців та долонь рук", – йдеться у судових матеріалах.

Таким чином розслідування затягується самім підозрюваним. Його ж, відповідно до клопотань адвокатів, насамперед турбує, аби йому повернули вилучений іРhоnе 6s.  

Востаннє суд продовжив домашній арешт для стрільця-поліцейського до 20 липня.    

Читайте також

"Десант силовиків" у Запоріжжі: Кому призначені "меседжі Авакова"

В оселі з ворогом: Як запорізькі поліцейські зупиняють домашнє зло

Кодеїнові війни: Чи почнуть у Запоріжжі підпалювати аптеки

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme