ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Від Слов’янська до Чонгара: запорізькі козаки вперше показали, як боронять Україну

Бойовий шлях сучасних запорожців відображений на десятках світлин, зроблених в зоні АТО
Depo.
2 квітня 2016 16:58
ФОТО: depo.ua
Від Слов’янська до Чонгара: запорізькі козаки вперше показали, як боронять Україну
Бойовий шлях сучасних запорожців відображений на десятках світлин, зроблених в зоні АТО

Вони не в шароварах і не в каптанах, оселедці теж далеко не у кожного. Одяг пращурів чоловіки змінили на “піксель” та броники, й тільки завдання в них теж саме, що і сторіччя тому, - захищати Батьківщину. У запорізькому обласному краєзнавчому музеї сьогодні, 2 квітня, відкрилася фотовиставка “Бойовий шлях сучасного запорізького козацтва“. Усі представлені на ній світлини - любительські, зроблені за останні два роки в АТО. Кожна фотографія – це окрема історія конкретних людей - учасників бойових дій та волонтерів, - які входять до лав запорозького козацтва. Про це з місця події повідомляє кореспондент порталу Depo.Запоріжжя.

Бойовий шлях сучасних запорожців відображений на десятках світлин, зроблених в зоні АТО   - фото 1

Бойовий шлях сучасних запорожців відображений на десятках світлин, зроблених в зоні АТО   - фото 2

Бойовий шлях сучасних запорожців відображений на десятках світлин, зроблених в зоні АТО   - фото 3

Бойовий шлях сучасних запорожців відображений на десятках світлин, зроблених в зоні АТО   - фото 4

“Вперше в Україні ми проводимо таку фотовиставку, яка красномовно свідчить про відродження запорозького козацтва, його бойового духу”, - наголосив керівник козацької обласної координаційної ради Дмитро Сухінін.

Бойовий шлях сучасних запорожців відображений на десятках світлин, зроблених в зоні АТО   - фото 5

За словами Сухініна, запорізькі козаки встали на захист країни з перших днів російської навали. “Два роки тому ми почали бойову роботу, в прямому сенсі цього слова, і створили дійсно бойову координаційну раду, яка налічує декілька керівників козацького руху, і пішли захищати нашу Неньку-Україну. На нашому рахунку успішно проведені операції “Дозор”, “Козацький волонтер” та “Перехоплення”. Крім того, постійне й до сьогодні чергування на блокпостах, патрулювання вулиць і охорона стратегічних об’єктів. Діємо ми спільно з СБУ, МВС та ЗСУ. Коли російська навала вдерлася на Донбас, а фактично почалася війна на сході України, ми відправили сотні наших козаків на передову, це зокрема у 55-у артбригаду, у 37-й батальйон та у батальйон “Скіф”. До речі, 37-й батальйон в повному складі минулого року вступив до лав козацтва. Воюють наші козаки і в інших підрозділах, задіяних в АТО, практично, в усіх “гарячих” точках. Були наші запорожці на Чонгарі, під Донецьком, в Слов’янську, Маріуполі”, - розповів керівник козацької ради.

Бойовий шлях сучасних запорожців відображений на десятках світлин, зроблених в зоні АТО   - фото 6

На кількох світлинах, представлених на виставці, є двадцятидворічний козак Богдан Рижов. Хлопець розповідає, як під час операції “Дозор” чергував на блокпосту поблизу Слов’янська та в самому місті. Пишається, що є козаком, і не цурається “шароварщини”, на яке “перехворіли” запорожці за останні два десятки років.
“Шароварництво” було перехідним періодом. Без нього не було б нинішнього козацтва. Тепер козаки не носять шаровари, а мають камуфляжну форму, і безпосередньо воюють. Козак не той, хто склав присягу, а той, хто в душі козак. Розумієте? Треба відчувати, що ти козак, ото і все. Особисто я вважаю себе козаком. І найсвятіше місце для мене – Хортиця”, - гаряче каже Богдан.

Бойовий шлях сучасних запорожців відображений на десятках світлин, зроблених в зоні АТО   - фото 7

Привертає до себе увагу триптих “Чайка”. Виявляється, “Чайка” - це позивний жінки-снайпера. “Обличчя її закрите, тому, що вона снайпер. А нижні дві світлини – це її руки, говорять самі за себе. “Чайка” також належить до лав запорозького козацтва. Прийде час і ми дізнаємося про неї більше”, - пояснив керівник штабу обласної координаційної ради козацтва Ілля Лапін, який проводить екскурсію фотовиставкою. Він завзято розповідає про кожну світлину - людей та події, які стали вже історією сучасного запорізького козацтва.

Бойовий шлях сучасних запорожців відображений на десятках світлин, зроблених в зоні АТО   - фото 8

Бойовий шлях сучасних запорожців відображений на десятках світлин, зроблених в зоні АТО   - фото 9

Фотовиставка “Бойовий шлях сучасного запорізького козацтва“ діятиме у Запорізькому обласному краєзнавчому музеї впродовж місяця.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя