Від сепаратистів до метагалактистів: Куди заведе херсонців запит на "нові обличчя"

Херсонська виборча палітра, на перший погляд, здається доволі широкою, тож навряд чи кандидатам вдасться заручитися надто переконливою підтримкою виборців   
 

Від сепаратистів до метагалактистів: Куд…

На п’ятьох округах Херсонської області балотуються 70 кандидатів у народні депутати: 40 висунутих партіями і 30 самовисуванців. Є херсонці й у списках політичних сил, зокрема тих, що даними соцопитувань, можуть 21 липня набрати достатньо голосів, аби здолати п’ятивідсотковий прохідний бар’єр у Верховну Раду.

Чинні нардепи сховали партквитки

Усі п’ятеро народних депутатів VIII скликання від Херсонщини беруть участь у нинішніх позачергових виборах. Щоправда, більшість "трохи відкоригували" політичні біографії. Із чотирьох нардепів фракції "БПП-Солідарність" від правоприємниці цієї політсили "Європейської Солідарності" не балотується жоден. Ба більше: троє херсонців, що на позачергові вибори 2014 року йшли не лише під знаменами ББП, але й з партійними квитками цієї політсили, тепер стали безпартійними самовисуванцями. Це Олександр Співаковський в окрузі № 182, Іван Віннік в 184-му та Сергій Хлань у 185-му. Нардеп Федір Негой, що то виходив, то знову входив у фракцію БПП, був безпартійним самовисуванцем й на минулих виборах. Він, як і тоді, балотується в окрузі №186. 

Єдиний партієць серед чинних нардепів-кандидатів – член "Батьківщини" та висунутий цією політсилою Юрій Одарченко, колишній голова Херсонської ОДА та чотири рази нардеп. Мандат у Раді VIII скликання Одарченко отримав на проміжних виборах 2016 року, обійшовши представника президентської політсили Андрія Путілова. Одарченко, як і всі нардепи-кандидати, балотується у рідному окрузі. Для нього це – округ № 183 й, поза сумнівів, нардеп тут – один із важковаговиків цих перегонів.

Вражаюче виборче розмаїття Херсона

Обласний центр Херсонщини поділений на два округи. Традиційно вони найбільш конкуренті і за кількістю, і за політичною вагою кандидатів у порівняні з іншими округами області. Прийдешні вибори – не виключення. В окрузі №182 із центром у Суворовському районі зареєстровані 18 кандидатів, в окрузі №183 із центром у Корабельному районі – 16. Щоправда, на виборах 2014 року їх тут було по два десятки, а на проміжних виборах 2016-го у 183-му окрузі зареєструвалися аж три десятки кандидатів.

Обидва округи, на перший погляд, вражають виборчим розмаїттям. В окрузі 182, наприклад, балотується учасник "русской вєсни", що зараз проходить у справі про стрілянину по журналістах, Кирило Стремоусов та одіозний екс-мер Херсона, відомий, насамперед, домініканськими пригодами, Володимир Сальдо. Донедавна тут був зареєстрований навіть "монархіст" – Олексій Рибаков, член Всеукраїнської партії духовності і патріотизму, що зізнавався у монархічних поглядах. Він, щоправда, з виборів знявся.

У 183-му окрузі серед зареєстрованих кандидатів є спеціалістка з питань філософії синтезу та метагалактичної єдності землян Тетяна Хохленко, ініціатор маршів за традиційну родину Андрій Щербаков. Донедавна тут була зареєстрована і одіозна "опоблоківка" Анна Середа, однак вона знялася на користь прямого конкурента – висуванця "Опозиційної платформи". В обох округах не обійшлося без клонів "Слуги народу". На цьому різнобарвному тлі й розгортається справжня політична боротьба в Херсоні.

В окрузі 182 важковаговику перегонів Олександру Співаковському конкуренцію складає вже згаданий Володимир Сальдо, висунутий  "Опозиційною платформою", якому домініканська історія хоч і попсувала імідж, але не позбавила певної політичної ваги. Окрім них серйозну боротьбу за місце в парламенті ведуть висуванець "Слуги народу", директор юрфірми Павло Павліш; голова обласної організації "Опоблоку", висуванець цієї політсили – представник суднобудівного об’єднання Смарт-холдінгу  Новінського Василь Федін та висуванець "Голосу", засновник місцевого фестивального руху Павло Білецький. Своїх кандидатів в цьому окрузі висунули також партії "Сила та честь", "Самопоміч", "Батьківщина", "Свобода", Радикальна партія Олега Ляшка, "Воля". Висуванців від "ЄС" в окрузі немає. Ймовірно, ресурси партії Порошенка тут спрямовані на підтримку Співаковського.    

Важковаговиком перегонів в окрузі №183, як вже згадувалося, є чинний нардеп Юрій Одарченко. Але й він веде запеклу боротьбу за мандат. Його конкуренти – висуванець "Європейської солідарності", ректор Херсонського аграрного університету Юрій Кирилов, колишній регіонал, екс-нардеп від ПР, а тепер висуванець "Опозиційної платформи" Михайло Опанащенко. Це на його користь знялася згадана "опоблоківка" Середа, принаймні про це вона заявила у соцмережах. Від "Слуги народу" в окрузі балотується головлікарка обласної лікарні відновного лікування Вікторія Вагнер, удова загиблого під Іловайськом бійця батальйону "Херсон" Владислава Ковальова. Своїх кандидатів в окрузі висунули також партії "Самопоміч", "Соціальна справедливість", "Сила людей","Свобода", Радикальна партія та "Громадянська позиція" – від останньої йде вже загаданий організатор маршів за традиційну сім’ю Андрій Щербаков.

За межами облцентру: Родич нардепа-втікача та фігурант вбивства Гандзюк

Три виборчі округи, що розташовані за межами обласного центру, не так багаті на відомі усій Херсонщині імена, однак тут балотується чимало одіозних персонажів.

Найскромніший за кількістю кандидатів 184-й округ із центром у Новій Каховці. Їх тут балотується лише дев’ять, партії висунули чотирьох. Основна боротьба в окрузі розгортається між керівником агропідприємства та лідером фракції БПП у Каховській райраді, якого, попри це висунула "Слуга народу", Данилом Репілевським, чинним нардепом Іваном Вінником, колишнім головою Великолепетиської РДА, екс-регіоналом, тепер "опоблоківцем" Олексієм Скопічем й, певною мірою, висуванкою "Батьківщини" – головою Великоолександрівська райради Світланою Гречаною. Серед партій-лідерів перегонів кандидатів в окрузі не висунули ані "ЄС", ані "Голос", ані "Опозиційна платформа".

У 185-му окрузі з центром у Каховці у битві за мандат, насамперед, зійшлися чинний нардеп Сергій Хлань (у 2014 році у підтриманого БПП Хланя серйозних конкурентів тут не було, але часи змінилися); "срібний призер" минулих парламентських виборів, висунутий "Батьківщиною" підприємець Олександр Кістечок; голова Генічеської РДА Олександр Воробйов; висуванець "Слуги народу" Володимир Іванов; депутат Херсонської облради – висуванець "Опозиційної платформи" Павло Філіпчук, фермер – висуванець "Опоблоку" Михайло Романій.

Найконкурентніший на Херсонщині за межами обласного центру – 186-й округ із центром в Олешках. Тут зареєстровані 15 кандидатів: вісім від партій та сім самовисуванців. З нардепом Негоєм, який на парламентських виборах 2014-го лихо обійшов двох тоді чинних нардепів, за мандат тепер сперечаються перший заступник голови Херсонської облради, висуванець "Батьківщини" Василь Зеленчук; екс-заступник голови Херсонської ОДА, що фігурує у справі про напад на Катерину Гандзюк, самовисуванець Євген Рищук; родич політика-зрадника Олексія Журавки – самовисуванець Георгій Журавко; висуванець "Опоблоку" – голова Херсонської організації ветеранів-десантників Євген Найденко; висуванець "Опозиційної платформи" – фермер Сергій Рибалко та засновник і директор аграрного підприємства "ЛК-Агро" Олексій Ковальов – від "Слуги народу".

За списками Херсонщині нічого "не світить"

У списках політичних сил, які, за результатами соцопитувань, проходять у Верховну Раду, херсонці є в "Опозиційній платформі", "Батьківщині", "Європейській солідарності" та "Голосі". Однак жодний із представників регіону не посідає в них навіть умовно прохідного місця. Таким чином, шанси отримати своїх представників у парламенті херсонські виборці мають лише за "мажоритаркою".

Є два головні питання, на які Херсонщина дасть відповідь вже за кілька днів. Перше: чи буде у виборців бажання реалізувати горезвісний запит на нові обличчя, які начебто присутні в округах в асортименті. Якщо запит, дійсно є, то друге питання: які саме нові обличчя. Адже ними, серед інших, можуть стати "коти в мішку" під гучним брендом, чи підзабуті старі політики з сумнівним бек-граундом. Обидва варіанти можуть завести далеко, але не факт, що це буде рух уперед.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Запоріжжя.Depo

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"