Весняний джем: Полтавський "Шар" дістався Запоріжжя та Харківщини

Щорічний полтавський фестиваль "Весняний шар" розширив географію, одночасно стартувавши в Полтаві і Запоріжжі. Найближчими днями він дістанеться Харкова та Балаклеї

Три роки поспіль навесні у Полтаві відбувався акустичний фестиваль "Весняний шар" (в оригіналі - "Весенний слой"). Попри гучне визначення "фестиваль" – захід камерний, переважно для своїх, справжніх поціновувачів традиційного року, яких, утім, кожного року ставало більше. "Весняний шар - 4" розширив географію. Минулих вихідних він одночасно, з різницею у кілька годин, стартував у Полтаві та Запоріжжі. Журналісти Depo.Запоріжжя побували на концерті та поспілкувалися з музикантами.

У запорізькій частині фестивалю взяли участь четверо виконавців. Двоє запорізьких – Роман Кривошей та фронтмен групи "Декартови ведмеді" Кір Парасоллі. А також лідер харківської групи "Рикошет" Юрій Фадєєв та лідер луганської  - "Два автобуси", що нині мешкає у Сіверськодонецьку, Дмитро Проха.

Ідея розширити географію фесту належить полтавським організаторам, виступити саме в Запоріжжі - Фадєєву. За словами музиканта, у Запоріжжі він не виступав кілька років, але з місцевими музикантами давно дружить, і коли спитав їх: чи не проти акустичного фестивалю, вони одразу ж погодилися. 

Юрій Фадєєв

Концерт відбувся в одному з запорізьких пабів. Із невеличкою сценою, довгими дерев’яними столами та лавами в залі і порівняно недорогим пивом у барі. Його та інші, міцніші, напої слухачі вживали вельми жваво. Але то не було їхньою головною метою цього вечора. Із того, як щиро вітали музикантів та уважно слухали пісні, було зрозуміло – прийшли по музику.

Концерт задумали як джем-сейшн: коли один з учасників імпровізованої групи співав, інші йому підігравали. "Ми побудували програму таким чином, щоб не набридало слухачам, три пісні поспіль від одного автора, потім зміна, ми намагаємося грати, щоб вам було цікаво і нам також", - каже Фадєєв. Окрім власних композицій музиканти виконали кільки хітів інших рок-груп та виконавців. Зокрема, луганської легенди, на жаль, померлого 1999 року Вєні Д’ркіна, відомого також як Дрантя.

Подібні джеми вже практикували кілька разів у Харкові. "В акустиці це зробити простіше. Тут ми можемо взаємодіяти, допомагати один одному більш вільно. Коли ти граєш із незнайомим музикантом, він привносить щось нове у твою пісню, і це так цікаво буває, потім слухаєш – і дивуєшся", - продовжує лідер "Рикошету".

Звук дійсно виявився добрим – класичним роковим. Пісні виконували з гітарами, замість барабанів – перкусія. До цього музиканти жодного разу не репетирували, але вийшло чудово. Враження у слухачів було таке, що разом вони грають дуже давно.

Кір та Роман Кривошей – справжні легенди запорізької рок-сцени, місцева публіка знає їх добре. Харків’янина Фадєєва та колишнього луганчанина Проху запоріжці чули менше, але всіх приймали з однаковим піднесенням. А в якості бонусу відвідувачі концерту отримали виступ молодої запорізької співачки та авторки Ксенії Клещенко. Вона прийшла на фестиваль як слухачка, а коли музиканти зупинилися на невелику перерву, заспівала зі сцени кілька власних пісень.

Кір Парасоллі

Хоча паб був майже заповнений, загалом у ньому налічувалося не більше півсотні любителів рок-музики. Учасники "Весняного шару – 4" переконують: це – цілком нормально, в таких аудиторіях залюбки грають і їхні зарубіжні колеги. "Звичайно сьогодні це не стадіон, але це ті люди, що прийшли слухати саме наші пісні. Ми граємо не заради грошей, а заради ідеї, бо є авторський матеріал, який ми хочемо показати, а люди бажають послухати",  - каже Проха.

Дмитро Проха

Із матеріалів фестивалю у Запоріжжі музиканти планують скласти альбом, можливо запис викладуть в інтернеті.

Завершиться "Весняний шар - 4" наступними вихідними на Харківщині: музиканти із Харкова та Полтави 5 квітня гратимуть в обласному центрі, 6-го – в Балаклеї. 

Головне фото: торішній фестиваль "Весняний шар" у Полтаві

Читайте також:

Українські комікси та листи бранцям Кремля: Чим вразив запорізький книжковий фест;

Мистецтво & кава: В яких запорізьких закладах нагодують й душу, й тіло;

Погуляти, випити, скуштувати екзотики: Чого шукали відвідувачі головного запорізького ярмарку.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя