Квітники "за ґратами" та привабливі обіцянки: Як запорізькі парки зустрічають весну

Привабити чемних відвідувачів та відклякнути вандалів - основні задачі, що нині розв'язують у запорізьких парках

Чотири найвідвідувані запорізькі парки розташовані неподалік центру і є справжньою віддушиною для жителів найбільшої та найбруднішої лівобережної частини міста. Чи добре перезимували, як готуються до весни та чим дивуватимуть відвідувачів ці зелені острівці, з'ясовував портал Depo.Запоріжжя.

"Дубовий гай": Чим більше води, тим краще

"Дубовий гай", на місцевому сленгу "Дубовка", - найпопулярніший парк міста. Він дуже затишний, насамперед завдяки алеї двохсотрічних дубів та наявності водойм. Води тут цьогоріч стане ще більше.

Нині парк ще дрімає. По обіді у будній день людей небагато – кілька мам із дітьми та власники собак, що гуляють зі своїми улюбленцями. На алеях - чисто, лавочки - цілі. Начебто нормально перезимували і молоді насадження, зокрема, магнолії, що вже за місяць тішитимуть відвідувачів розкішними тендітними квітами. І це неабияке досягнення, адже тутешні дерева, лавки та ще урни зазвичай громлять та ламають хулігани.

Поки закриті чисельні фуд-точки, де можна купити каву або перекусити.

Утім, вже скоро життя у парку вируватиме. Поки у "старому форматі", але зміни не за горами. За словами директора парку Олега Комаренка, цьогоріч зникне "Фонтан із рибами", як його називають запоріжці, - замість нього з'явиться новий. Зараз проект проходить останні бюрократичні узгодження, роботи з облаштування нового фонтану почнуть у серпні.

Новий фонтан не єдиний, що має з'явитись у "Дубовці". За тим же проектом у парку планують побудувати цілу фонтанну зону - вода битиме з-під землі. З'являться тут й інші "водні" розваги, наприклад, млин. Подібні "мокрі" зони є вже у багатьох містах України і користуються чималою популярністю у дітей.

Нині у парку прибирають старе листя та гілки. За останній час тут попиляли чимало дерев, що дуже не сподобалося місцевим еко-активістам. Однак, директор парку каже: пиляли і будемо пиляти, бо ці дерева старі і хворі.

Після того, як остаточно потеплішає, у "Дубовці" почнуть решту робіт. Одне з основних завдань - привести до ладу атракціони. Всі вони пройдуть техогляд, деякі пофарбують.

Зараз біля атракціонів прогулюються постійні мешканці парку – верблюд та коні. Влітку на них будуть кататись діти. Сьогодні тварини виглядають здоровими.

Адміністрація планує у цьому році повністю оновити два входи до парку - з вулиці Троїцької та з вулиці Дніпровської, але це також відбудеться наприкінці року. Як зауважив Комаренко, повноцінно "Дубовий гай" почне працювати з 1 квітня – у цей день запустять усі атракціони.

Парк Перемоги: Квіти за ґратами

Перше, що падає в очі у Парку Перемоги, - чистота. Так, на дорогах подекуди лежить сніг, але ані недопалків, ані іншого сміття немає. Клумба, яка зустрічає відвідувачів на вході, - нова, її висадили цьогоріч.

У Парку Перемоги доволі людно. Удень тут здебільшого матері з дітьми та пенсіонери.

Утім, не оминає парк й молодь, особливо, активна і спортивна. Її приваблюють майданчики для футболу, волейболу та баскетболу, що з'явилися тут кілька років тому, а також "куточок" з вуличними тренажерами. Вони в робочому стані. Спортмайданчики, на перший погляд, також готові приймати спортсменів.

У глибині парку розташована сцена – улітку тут часто проводять концерти, але зараз, звісно, вона порожня.

Комунальники, що прибирають парк, розповіли: основна підготовка до весняно-літнього сезону ще не почалась, чекають на стабільне тепло. Але територію кожного дня прибирають і постійно охороняють, тому чистота у парку підтримується протягом року.

Цю інформацію Depo.Запоріжжя підтвердили й в адміністрації комунального підприємства "Титан", що опікується парком. Якщо погода сприятиме, то з 26 березня почнуть приводити до ладу лавочки, урни, дитячі майданчики. У разі необхідності й ремонтуватимуть, й фарбуватимуть. Парк Перемоги, за традицією, має засяяти чистотою та новою фарбою до 1 травня.

Зараз комунальники встановлюють навколо паркових квітників металеві огорожі. До таких заходів довелося вдатися через те, що висаджені квіти щороку безжально виривають та витоптують деякі відвідувачі.

Квітники почали готувати до нового сезону ще восени.

Вознесенівський парк: Ландшафтні цікавинки - ще за парканом

Вознесенівський парк - симпатична місцевість: неподалік центру, виходить на Набережну, є водойми. Утім, навколо - роками хащі та смітники. Замість них має з'явитися ландшафтний парк, по суті, продовження Вознесенівського. Однак, зараз майбутні ландшафті цікавинки ховаються за будівельним парканом, і це, зрозуміло, не надає парку привабливості. Якихось робіт на місці майбутнього ландшафтного парку не помітно.

Відвідувачів тут майже немає

На стоянці біля парку влітку працюють точки з напоями, зараз вони закриті. До лавочок-гойдалок, що були встановлені нещодавно, не добратися: все потопає у бруді та калюжах.

У тій частині парку, де зроблені доріжки, - чисто. Має охайний вигляд дитячий майданчик, іграшкові зони в порядку. Влітку тут працюватимуть тир, батути та інші розваги.

Біля квітників клопочуть комунальники – встановлюють для захисту квітів такі самі металеві конструкції, як і в парку Перемоги. Як повідомили у КП "Титан", цього року у парку з'являться сім нових квітників – їх облаштували замість старого дитячого комплексу. На цих клумбах висадили тюльпани та троянди.

Чистоту тут наводять кожного дня, основна ж підготовка до сезону буде проводитись тоді ж, коли й в парку Перемоги, – з кінця березня по травень.

Парк Трудової слави: "Центровий" і найбрудніший

Парк Трудової слави знаходиться у самому центрі міста, майже навпроти мерії, але він найбрудніший з усіх, зосереджених у центрі парків. Під ногами - недопалки, стаканчики з-під кави та інше сміття.

Руїни ресторану "Росія" теж не надують йому привабливості. Здається, з кожним роком це місце виглядає все жахливіше.

У парку чимало дитячих майданчиків, переважно - нові. Раніше тут стояли відверто жахливі як за виглядом, так і за станом гірки та гойдалки. Їх прибрали.

У парку багато дітей – чимало гойдалок зайняті.

Є тут і зона для спортивних запоріжців – декілька тренажерів, стіл для тенісу. Усе начебто ціле, але потребує фарбування.

За парком Трудової слави слідкує КРБП "Зеленбуд". Як зазначили в адміністрації підприємства, комунальники упродовж року доглядають за тутешніми зеленими насадженнями.

Щойно потеплішає тут почнеться активна підготовка до нового сезону: приберуть сміття, підстрижуть та сформують чагарники.

У цілому, окрім обіцянок, які мають втілитися у життя, як то фонтани у "Дубовці" та ландшафтний парк у Вознесенівці, запорізькі парки не вражають креативними підходами до їхнього облаштування. Жодних родзинок. На жаль.

Читайте також:

Як дитячі майданчики Великої Британії виховують фантазерів і винахідників

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя