Великодні левенята та боязкі капуцини: Які сюрпризи підніс весняний бебі-бум у бердянському зоопарку

У зоопарку Бердянська – традиційний весняний бебі-бум: понад 20 видів тутешніх мешканців народили малюків, ще вісім видів – новоприбулого молодняку
 

Олеся Нєдєліна
Журналіст регіональної редакції Depo.Запоріжжя
Великодні левенята та боязкі капуцини: Я…

На березі Азовського моря у Бердянську гуде вітер, здимає хвилі, продуває до кісток, але у місцевому зоопарку панує справжній травень: тепло, сонячно, кущі, дерева, трави соковито-смарагдові, магнолія та сакура вже доквітають.

Усі місцеві тварини, навіть найбільш теплолюбні: жирафи, кенгуру, чисельні мавпочки тощо - полишили зимові будиночки. Радо бавляться у літніх вольєрах та ніжаться на лагідному сонечку.

Павичі метуть розкішними хвостами теплу землю.

На озерцях насолоджуються сонцем та теплом красені-лебеді, величезні пелікани та різноманітна пташина дрібнота.  

Навесні бердянський зоопарк традиційно переживає справжній бебі-бум, цьоріч дуже масовий. Понад 20 видів тутешніх мешканців народили дитинчат: павіани, носухи, єноти, великі хижі кішки тощо. Загалом на світ з'явилися близько сотні малюків.

Відвідувачі зоопарку завмирають прямо на вході, біля вольєру з котячими лемурами. 

Їхні малюки міцно тримаються на спинах у батьків. Розміром маленькі лемурчата не більше за морську свинку, але довжина смугастих хвостів вже зараз вражає.  

У сумці ховає свого малюка тутешній кенгуру.

Великодні подаруночки від львиного міні-прайду: Алекса, Джазіри та Малайки нині мирно сопуть у дитячий колисці.

Цих трьох малюків народила Малайка. Двоє з’явилися на світ о сьомій та восьмій годині ранку 27 квітня, третій – вже на Великдень, 28-го, теж вранці. Директор зоопарку Ігор Кальченко пояснює, що такий часовий розрив між пологами у левів цілком нормальний. Раніше місцева левиця Віка народжувала п’ять діб – на світ тоді з’явилися п’ятеро левенят.

Загалом, за 15 років існування у зоопарку народилися 58 маленьких царів тваринного світу. Директор сумнівається, що в Україні існують інші зоопарки, що можуть похизуватися такою кількістю народжених левів.

Але висока народжуваність – то пів-справи, вигодувати та виростити лева – це найбільш складне завдання. У бердянському зоопарку нині налічується рекордна кількість цих великих кішок – рівно 20.

У зоопарку вже планують зробити окремий лев’ятник площею близько півтора гектара, де прекрасно почувалися б 15-17 тварин. Відвідувачам хочуть надати можливість спостерігати за левами згори, для цього планують спорудити систему містків. Подібна існує в ялтинському зоопарку, в Бердянську обіцяють зробити більшу та сучаснішу.

Великодні бердянські левенята, за словами Кальченка, вже за місяць бавитимуться на травичці.  

Утім, не левами єдиними. Малюками хизуються й тутешні примати. У зграї гамадрилів визначився справжній ватажок, дуже невтомний. За останні місяці "ощасливив" чимало самиць. Що цікаво, народжуються переважно дівчатка.

Окрім малечі, народженої в зоопарку, є тут і новоприбульці, придбані до нового сезону. Серед них – трійка маленьких приматів – капуцинів. Відвідувачі їх поки не бачили: мавпочки виявилися надто боязкими – на вулицю носу не показують. Компанію ним склав місцевий ручний капуцин Капа. Він теж ще дитинча: 16 травня виповниться рочок. Попри те, що у Капи, в прямому сенсі, молоко на губах не обсохло –  його ще годують молочними дитячими кашками, капуцин завзято верховодить новоприбулими родичами. Директор пророкує: ще день-два і вся компашка рвоне нарешті на вулицю.

За словами Кальченка, капуцини – найбільш розумні і кмітливі представники мавпячого світу. Нині ж "інтелектуальна еліта" зоопарку представлена молодим орангутаном.   

Хлопчина сповнений непідробної цікавості до відвідувачів та, здається, цілком усвідомлено позує для фото.

Іноді, щоправда, демонструє те, що "видобув" із власного носу, а потім сором’язливо закриває обличчя рукою.

Ще одне придбання зоопарку – білі страуси Нанду.

Їх можна вважати підлітками. Птахам нині по 8-10 місяців, рости будуть десь до півтора року. За розмірами наблизяться до тутешніх птахів-гігантів: африканських страусів та струсів Ему.

Годує сотні тутешніх тварин справжній шеф-повар. Раніше Андрій Загорищенко працював у ресторані, але приготування їжі для мешканців зоопарку вважає не менш цікавим.

Майже справжню людську їжу – супи та солодкі каші – готує для місцевих мавп. Решта – нарізки: овочеві та фруктові. А також професійна розділка м’яса для хижаків – десятки кілограмів на день, адже один лише лев потребує на добу 8-10 кілограмів яловичини.

Донедавна купували усіх тутешніх тварин в Європі. Найближчим же часом в зоопарку очікують поповнення з Південної Америки. Уже за кілька тижнів директор вирушає в Перу за дуже, як каже, цікавими тваринами. Усіх секретів не розкриває, обмовився лише, що серед них будуть червоні панди. Новоприбулі поповнять вражаючу колекцію тварин, що вже зараз представляють усі, окрім Антарктиди, континенти.  

Новий сезон у зоопарку вже вважається відкритим, але поки тут - переважно жителі Бердянська та Бердянського району, для яких на травневі свята традиційно діють дисконти. Але за кілька тижнів, з початком курортного сезону, тут яблуку не буде, де впасти – аж до 1 вересня. Найбільш вдячні відвідувачі зоопарку – діти, тож бебі-бум вируватиме по обидва боки вольєрів.

Читайте також:

Як жирують на Запоріжжі тварини з приватного зоопарку міністра Януковича;

Котів визнали частиною екосистеми Запоріжжя із "зобов’язанням" знищувати гризунів;

Як у Запоріжжі величезні сарматські полози кохаються на дереві.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme