ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В Запорізькій області звільнять більш ніж 100 тисяч працівників

Сьогодні, 1 квітня, в Україні набувають чинності три закони про тимчасове обмеження пенсій працюючим пенсіонерам
Depo.
1 квітня 2015 11:03
ФОТО: depo.ua

У Запорізькій області налічується близько 130 тис. працюючих пенсіонерів, повідомляє depo.ua. Нагадаємо, нові правила викликали масу обурення серед жителів регіону, ще до того як вступили в силу. Одними з перших панікувати почали викладачі ЗНТУ. Зваживши всі «за« і «проти» педагоги колективно написали заяви про звільнення. Правда, підписувати всі і без розбору ректор «машинки» не став. Мовляв, а хто працювати буде?

Співробітники ЗОДА кажуть, що хвиля звільнень, найімовірніше, буде і в запорізькому «білому домі». Нібито там чимало працюючих пенсіонерів.

Нагадаємо, закон № 213-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», що передбачає поетапне підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок.

Документ передбачає обмеження пенсій працюючим народним депутатам, держслужбовцям, суддям і прокурорам. Також цей закон скасовує обмеження максимального місячного розміру заробітної плати депутатів, членів Кабінету міністрів України, прокурорів, працівників державних органів, працівників Національного банку України та суддівської влади.

Крім того закон передбачає поетапне підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок, а також підвищення на 5 років страхового, а по окремих професіях та спеціального стажу для осіб, які мають право на пенсії за роботу в шкідливих і особливо шкідливих умовах праці і на пенсію за вислугу років.

При цьому обмеження з виплати пенсій, які не будуть застосовуватися до осіб, які займають посади державних службовців у Міністерстві оборони, Збройних силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах, які безпосередньо виконують функції із забезпечення обороноздатності держави, і пенсії яким призначені відповідно до закону « Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб ».

Також обмеження на виплату пенсій не торкнеться осіб, які брали участь в антитерористичній операції і мають статус учасника бойових дій, або які стали інвалідами, в разі, коли такі особи після повернення з АТО будуть працювати на вищевказаних посадах.

Також сьогодні набувають чинності закони № 214-VIII і 215-VIII про внесення змін до Митного та Податкового кодексів відповідно. Ці закон скасовують виплату пенсій працюючим чиновникам митної та податкової служб.

Так, закони скасовують виплату пенсій посадовим особам контролюючих органів та органів доходів і зборів у період роботи в таких органах, а також позбавляє одноразової допомоги в розмірі десятирічної заробітної плати у разі загибелі даного чиновника і в розмірі п'ятирічної заробітної плати у разі заподіяння даного посадовій особі тяжких тілесних ушкоджень під час виконання службових обов'язків.

Всі три закони діють до 2016 року.