ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В Запорізькій області увічнять пам’ять кожного загиблого військового

В області розпочато широкомасштабну роботу з увічнення пам’яті жителів, які загинули за свободу та незалежність України
Depo.
10 червня 2015 10:41
ФОТО: depo.ua

Про це порталу Запоріжжя.depo.ua повідомили у прес-службі ЗОДА. Яким чином вшановувати загиблих героїв та зберегти пам'ять про їх подвиг у наступних поколінь, обговорили під час селекторної наради за участю керівників територій, департаментів та управлінь облдержадміністрації, громадськості та бійців АТО, яку провів заступник керівника області Едуард Гугнін.

"Увічнити пам'ять кожного загиблого - це наш обов'язок перед ними, їх сім'ями та країною", - наголосив посадовець.

З початку проведення АТО на Сході загинули 93 жителі області. На державному рівні шану їм віддадуть присвоєнням посмертних нагород. За словами Едуарда Гугніна, наразі списки з іменами вже знаходяться в Міністерстві оборони України. На місцевому - увічнити пам'ять героїв пропонується на меморіальних дошках, найменуванням на їх честь шкіл, перейменуванням вулиць, проспектів, бульварів, присвоєнням звання "Почесний громадянин", проведенням уроків мужності для школярів тощо.

У містах та районах ця робота вже почалася, з'явилися перши меморіальні дошки, в музеях створюють експозиції, які розповідають про життя і подвиг героїв, їх побратими відвідують школи. Тепер цю кампанію буде активізовано.

Під час селекторної наради також обговорили питання декомунізації, позбавлення від радянських та комуністичних символів. Наразі в області перейменуванню підлягають 720 вулиць та 36 населених пунктів, до того ж потрібно позбавитись 123 пам'ятників, які потрапляють під дію Закону про засудження комуністичного та нацистського режимів.