ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В Запоріжжі пояснили нововведення в роботі органів юстиції

Дуже скоро запоріжцям не доведеться стояти у чергах під кабінетами і втрачати свій час
Depo.
22 березня 2016 17:09
ФОТО: depo.ua
В Запоріжжі пояснили нововведення в роботі органів юстиції
В Запоріжжі пояснили нововведення в роботі органів юстиції

З 1 липня цього року он-лайн послуга правової допомоги стане доступною на всій території Запорізької області, навіть там, де немає доступу до інтернету, причому повсюди винятково безоплатно, передає кореспондент Depo.Запоріжжя.

Про нововведення в роботі органів юстиції сьогодні, 22 березня, йшлося на засіданні прес-клубу "Журналіст", ініційованого Мінюстом та Українським центром реформ за підтримки Проекту "Справедливе правосуддя" Агенції з міжнародного розвитку USAID.

Про нюанси реформування органів юстиції на засіданні прес-клубу розповів в.о.заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області з питань державної реєстрації, начальник Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області Сергій Нікітенко. Приміром, поруч з державними реєстраторами (посадовими особами, які від імені держави здійснюють державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб, підприємців), тепер реєструвати нерухоме майно та бізнес можуть нотаріуси та акредитовані суб’єкти господарювання. Крім того, наразі бізнес можна зареєструвати будь-де на території України, а нерухоме майно – на території області.

Також запроваджена й система он-лайн послуг Мінюсту. З 1 липня 2016 року почнуть діяти бюро правової допомоги на базі всіх районних та міських управлінь юстиції. В Запорізькій області безкоштовна правова допомога в кримінальному впровадженні надається з 1 січня 2013 року, а в цивільних та адміністративних справах – з 1 липня 2015 року. Для цього за пілотним проектом були відкриті чотири бюро: два в обласному центрі та в Бердянську і Мелітополі.

В Запоріжжі пояснили нововведення в роботі органів юстиції - фото 1

"За цей час регіональним центром було видано понад шість тисяч доручень адвокатам, які співпрацюють з центрами по наданню безоплатної вторинної правової допомоги. Це у тих випадках, коли людину затримано в зв’язку з підозрою скоєння кримінального злочину, або адміністративного порушення, тримання затриманого під вартою тощо. А також, якщо людина заявляла, що у неї нема коштів на адвоката. У минулому році на відшкодування виплат адвокатам з бюджету регіонального центру було переказано 6,5 млн. грн.", - зазначив директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Запорізькій області Павло Наливайко.

За його словами, найближчим часом в області планують відкрити 17 бюро правової допомоги, які будуть роз’яснювати норми діючого законодавства, консультувати населення, надавати доступ до он-лайн сервісів Міністерства юстиції України, а в подальшому – й он-лайн ресурсів всіх органів влади.

"У новостворених бюро громадянам надаватимуть виключно безоплатну правову допомогу – первинну (юридичні роз’яснення та консультації) та вторинну (адвоката за рахунок держави для соціально незахищених верств населення)", - наголосив начальник Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області Андрій Данов.

З нововведень, що стали вже звичними, можна вважати посвідчення про народження дітей.

"Їх тепер можна отримати на другий день прямо в пологовому будинку. Такою послугою, починаючи з 22 грудня 2015 року, в нас вже скористалося понад півтисячі осіб”, – запевнила заступник начальника Управління держреєстрації – заступник начальника Управління державної реєстрації, начальник відділу держреєстрації актів цивільного стану Тетяна Мехтієва.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя