ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В Запоріжжі "Основаніє" заплатило 114 тис. грн. матері вагітної дівчини, яка загинула в ліфті

До 1 червня 2016 року комунальники повинні погасити всю суму морального збитку - 1,5 млн. грн.
Depo.
22 лютого 2016 16:00
ФОТО: depo.ua

18 лютого запорізьке КП "Основаніє" перерахувало 114 тис. грн. морального збитку матері загиблої дівчини. Про це йдеться мова у реєстрі договорів і витрат комунальних підприємств, опублікованого на сайті мерії, передає кореспондент порталу Depo.Запоріжжя з посиланням на "061".

В Запоріжжі "Основаніє" заплатило 114 тис. грн. матері вагітної дівчини, яка загинула в ліфті  - фото 1

Компенсація була виплачена в рамках рішення Орджонікідзевського суду, датованого ще листопадом 2014 року. Цим рішенням суд постановив, що "Основаніє" має виплатити матері загиблої в ліфті дівчині 1 млн. 526 тис. грн.

Нагадаємо, що трагедія сталася 22 січня 2010 року в одній з багатоповерхівок по вул. Тбіліській. 20-річна Яна, яка перебувала на п'ятому місяці вагітності, поверталася додому. За офіційними даними, їй затиснуло ногу дверима ліфта, автоматика не спрацювала, і ліфт рушив. Яна померла від больового шоку, її син так і не народився.

Як було встановлено в ході слідства, трагедія сталася як через експлуатацію ліфта з технічними несправностями, так і через незадовільну організацію експлуатації та обслуговування ліфта.

Тоді власником ліфта було КП "ВРЕЖО №1", правонаступником якого стало КП "Основаніє". За договором підряду ліфт обслуговувало ТОВ "Запорожліфт-2". Ліфт, в якому загинула вагітна дівчина, збирався по частинам з різних країн, а був виготовлений ще в 1971 році, і на момент його установки в будинку за адресою вул. Тбіліська, 25 вже переробив термін допустимої експлуатації (25 років).

Після рішення суду КП "Основаніє" кілька разів вимагало відстрочки у виплаті моральної шкоди. Згідно з рішенням Орджонікідзевського суду, підприємство повинно виплатити всю суму до 1 червня 2016 року.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя