"В АТО допомога краща": запорізький боєць звинувачує лікарів в скаліченні його дружини

Народження другої дитини стало для запорізької родини справжнім випробуванням

Олеся Нєдєліна
Журналіст регіональної редакції Depo.Запоріжжя
"В АТО допомога краща": запорізький боєц…

Маленька Полінка солодко спить у своєму ліжечку, не прокидається навіть тоді, коли тато бере її на руки. Віталій Шершнев міцно тримає молодшу донечку, а його дружина Ганна тим часом ледве стримує сльози, адже через складну операцію вона не може потримати Полінку, а через ліки, які приймає, не годує її груддю, хоча молока у жінки  досі багато.

Нещодавно Ганні ушили сечовий міхур і повністю видалили матку. Чоловік вважає, що її каліцтво - результат невдало зробленого кесарева розтину. Трагічну історію родина розповіла кореспонденту порталу Depo.Запоріжжя.

Нещодавно здавалося, що найстрашніше позаду

Про другу дитину подружжя мріяло ледь не відразу після народження першої дочки Насті, якій зараз п’ять з половиною років. Але до початку війни не склалося, а потім стало не до цього, адже Віталія забрали на фронт. У самий розпал бойових дій – в серпні 2014-го: Дебальцеве, Селідове, Артемівськ – військовий водій Віталій Шершнев пройшов усі ці гарячи точки Донбасу. Пройшов без жодної подряпини. Чи то доля берегла, чи то любов двох жінок – маленької та дорослої, що чекали його вдома.
Дружина Ганна та дочка Настя понад рік місця собі не знаходили у тривозі за Віталія. У рідкі відпустки не відходили від нього. Саме після однієї з них Ганна дізналася, що вагітна.

Демобілізували Віталія з місячної затримкою, але він встиг повернутися до народження доньки. Здавалося, що найстрашніше лишилося позаду…

Народження другої дитини стало для запорізької родини справжнім випробуванням - фото 1

“Звернулася до лікаря, якому довіряю”

Дружина Віталія струнка, з вузенькими стегнами. Не дивно, що перша дитина народилася завдяки кесареву розтину. Тоді операція пройшла без жодних ускладнень. Тож і цього разу Ганна звернулася до того ж самого лікаря, що оперував її п’ять років тому, – в обласний перинатальний центр. Там 3 листопада 2015 року народилася Полінка.

Але цього разу, за словами Ганни, без ускладнень не минулося. Жінка, сама медик за фахом, каже, що матка не скорочувалась, як мала, кровило. Проте Ганну все одно виписали, наказавши прийти на плановий огляд за два місяці, тобто у січні 2016-го.
Але до січня Ганна не дотягнула. Відчувала вона себе не дуже добре, а в грудні побачила у сечі суцільну кров. Не на жарт перелякана жінка кинулася до лікарів.

Народження другої дитини стало для запорізької родини справжнім випробуванням - фото 2

Ходіння по муках

“Я подзвонила докторові - першому, який оперував. Він сказав, що там бути нічого не може, це не гінекологічна проблема”, - згадує жінка.

Тоді вона звернулася у звичайну лікарню: там її оглянули гінеколог і уролог та, за словами Ганни, зійшлися на тому, що в неї геморагічний цистит. Жінці назначили лікування, зокрема антибіотиками, через що й довелося відмовитися від грудного годування донечки. Проте за два дні після закінчення лікування моторошні симптоми повернулися.

Тоді Ганна звернулася у приватну лікарню, саме там медики запідозрили недобре – побачили у сечовому міхурі якесь утворення. Але для встановлення діагнозу порекомендували зробити цистоскопію – доволі неприємне дослідження міхура. Після нього приватний лікар припустив, за словами Ганни, що в міхурі знаходиться чужорідне тіло, яке, можливо, залишилося після кесарева розтину. Й направив жінку до головного уролога Запоріжжя.

Саме йому Ганна завдячує тим, що він врятував її життя. 15 січня жінці зробили операцію, на яку викликали і лікарів перинатального центру.

За словами жінки, йшла вона на операцію на січовому міхурі, а вже після дізналася, що залишилася й без матки, оскільки по-іншому врятувати жінку було не можливо. Чоловік Ганни Віталій каже, що у приватній бесіді лікарі нібито пояснили йому: після кесарева розтину стінки міхура і матки було зшито. “Просто зшили два органи, через це почала загнивати матка. Щоб врятувати життя, скажемо так, вирішили видалити матку“, - каже Віталій.

За офіційною версією, післяопераційне ускладнення у вигляді “пролабирування передньої стінки матки в порожнину сечового міхура“ виникло, так би мовити, природним шляхом.

Народження другої дитини стало для запорізької родини справжнім випробуванням - фото 3

Кесарів розтин – підступна операція

Олександр Кирилюк, головний лікар перинатального центру, який саме і брав участь в останній операції, коли Ганні видалили матку, повністю заперечує можливість лікарської помилки під час кесаревого розтину.

У нього немає сумнівів в компетентності колеги, який робив Ганні операцію. За словами Кирилюка, це лікар вищої категорії з десятками років стажу, до того ж пацієнтка обрала його сама. Передбачити післяопераційні ускладнення лікарі також не могли.

“Жодних клінічних, лабораторних, об’єктивних, суб’єктивних даних, які б дозволили сумніватися в нормальному перебігу післяопераційного періоду, на жаль, не було. Вона була оглянута, їй було зроблено - ми завжди робимо після таких операцій - контрольне УЗД. Принаймні, його повинні були зробити. За результатами УЗД, жодних ускладнень ані з боку дітородного органу, ані збоку суміжних органів не було“, - каже головлікар.

Народження другої дитини стало для запорізької родини справжнім випробуванням - фото 4

За його словами ускладнення, яке виникло згодом, пов'язано з особливостями організму породіллі. “На жаль, післяопераційному періоді в цьому місці, де був зшитий додатковий гемостаз, утворився свищ. Хоча шиємо ми сучасним шовним матеріалом, який розсмоктується певний час. На нашу думку, він просто довго розсмоктувався, і утворився свищ“, - пояснив Кирилюк.

За його словами, незважаючи на те, що кесарів розтин нібито легко виконується технічно, це дуже підступна операція, яка відразу або через певний проміжок часу може обернутися ускладненнями.

Головний лікар зазначає, що за минулий рік в перинатальному центрі було зроблено 875 таких операцій, і серед них лише та, що зробили Ганні, мала такі прикрі наслідки. “Нам це дуже неприємно, ми це пережили, ми це розібрали“, - підсумовує лікар.

“У бойових умовах лікарі більш компетентні“

Тим часом Віталій Шершнев впевнений, що справа саме в лікарській помилці та хоче довести це в суді. Чоловік обурений тим, що після операції лікарі втішали подружжя, мовляв, у вас вже є двоє дітей, чимало жінок живуть з цим. Крім того, через операцію Ганни родина опинилася у вкрай важкому становищі. Віталій змушений брати відпустки, адже в нього на руках опинилися дві маленькі дочки, а дружина ледве ходить. Шалені кошти подружжя тепер витрачає на суміші для немовля.
Віталій, який бачив роботу військових лікарів в АТО, гірко каже: “У бойових умовах лікарі більш компетентні виходить ніж ті, які тут“.

Народження другої дитини стало для запорізької родини справжнім випробуванням - фото 5

Тим часом юристи сумніваються, що Віталій зможе довести помилку, навіть, якщо вона мала місце. Подібних прецедентів в країні небагато.

Починати фахівці рекомендують зі звернення до правоохоронців. “Я б рекомендував все ж почати з кримінального питання. Зі звернення до правоохоронних органів. Чому? Тому що тільки у правоохоронних органів є можливість отримати рішення в суді про виїмку та вилучити медичну документацію, щоб в неї вже не могли якісь там зміни потім вноситися заднім числом“, - каже юрист Іван Черкашин.

Проте юрист попереджає, що навіть в самих гірших випадках таки справи закінчуються для лікарів або умовними термінами, або просто відстороненням на скільки-то років від посади. І лише в не багатьох випадках справа доводиться до обвинувального висновку.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme