У запорізькому повітрі зафіксовані підвищені дози фенолу, сірководню та сірковуглецю

У двох районах Запоріжжя уподовж тижня - з 12 по 18 травня - досліджувалася якість атмосферного повітря. В обох зафіксовано перевищення граничнодопустимих норм шкідливих речовин

Depo.
19 травня 2017 17:23
ФОТО: depo.ua

Про це порталу Depo.Запоріжжя повідомили у Запорізькому обласному лабораторному центрі МОЗ України.

Дослідження повітря проводилися у Вознесенівському і Заводському районах Запоріжжя. В обох зареєстровані перевищення. У Заводському були перевищені граничнодопустимі норми фенолу у повітрі - в1,15 рази, сірководню - в 1,09 рази, а також пилу - в 1,09 раз.

У Вознесенівському районі пилу було в 1,48 рази більше за граничну норму, фенолу - в 1, 25, сірководню - в 1,09, сірковуглецю - в 1,47 рази.

Нагадаємо, фенол – це промисловий забруднювач, який є вкрай токсичним для людини і тварин. Викликає порушення діяльності нервової і серцево-судинної системи, подразнююче діє на шкіру, слизові оболонки дихальних шляхів і очей. Забруднення пилом є одним з найбільш несприятливих факторів зовнішнього середовища. Джерелами утворення пилу є технологічні процеси і виробниче обладнання, пов'язане з роздрібненням, переробкою і транспортуванням матеріалів. Дія пилу залежить від його фізико-хімічних властивостей. Зазвичай промисловий пил викликає захворювання легень. Сірководень – дуже токсичний газ, який навіть у незначних концентраціях подразнює дихальні шляхи і очі. Сірковуглець отруйний. При отруєнні виникають головний біль, запаморочення, судоми, втрата свідомості.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя