ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У запорізькому бюджеті немає грошей на боротьбу з кліщами

У бюджеті Запоріжжя не передбачені гроші на боротьбу з кліщами. Місцевим жителям доведеться справлятися самостійно
Depo.
3 червня 2015 11:36
ФОТО: depo.ua

У Запоріжжі цього року не передбачені кошти для обробки о. Хортиці та прилеглих до Дніпра берегів препаратами, що знищують кліщів, повідомляє портал Запоріжжя.depo.ua. При цьому в минулі роки такі заходи проводилися. Про це йшлося під час прес-конференції в Запорізькій міській раді.

"Поки ці кошти не передбачені", - заявили в мерії.

Небезпечні періоди - початок (травень, червень) і кінець літа (серпень, вересень). Медики рекомендують самостійно не витягувати кліща, а відразу звернутися за допомогою до медичного закладу.

У Запоріжжі водиться 5 видів кліщів, але вогнища поширення енцефаліту немає. Кліщі є переносниками хвороб, наприклад, у Запоріжжі один вид кліщів переносить бореліоз.

За даними Держсанепідслужби в Запорізькій області, хвороба Лайма (іксодовий кліщовий бореліоз, скорочено ІКБ), зайняла провідне місце серед трансмісивних інфекцій (хвороби, що передаються через укуси кліщів). По Запорізькій області ситуацію по захворюваності ІБК Держсанепідслужба оцінює як погіршується. Так, у 2013 році зареєстровано 18 випадків, а в 2014 році - 32 випадки ІКБ. Збільшилася кількісно популяція кліща і як результат збільшилася кількість звернень з приводу укусів кліщів. За невелику кількість теплих днів березня і квітня 2015 зареєстровано звернення 40 осіб (за той же період 2014 - 26).

Офіційна реєстрація ІКБ в області та в цілому по Україні ведеться з 2000 року. За цей період в Запорізькій області виявлено 138 хворих ІКБ, з них тільки 30 заразилися за межами області.